امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11162
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۹
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزای فارس، در دیدار امروز (سه‌شنبه) «یوری تمرین» معاون وزیر امور خارجه جمهوری اندونزی با  علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان مسائل ...

به گزارش خبرگزای فارس، در دیدار امروز (سه‌شنبه) «یوری تمرین» معاون وزیر امور خارجه جمهوری اندونزی با  علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان مسائل دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

صالحی در این دیدار، اندونزی را کشوری مهم در جهان اسلام توصیف کرد و از مواضع این کشور در حمایت از کشورمان در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی تقدیر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از سطح روابط دو کشور خواستار بهره‌گیری دو طرف از همه ظرفیت‌ها برای توسعه روابط در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شد.

وی همکاری تجار و بازرگانان دو کشور را از راه‌های توسعه روابط تجاری عنوان کرد.

صالحی با اشاره به بحران سوریه به عنوان مسئله مهم بین‌المللی، گفت‌وگوهای داخلی و رویکرد منطقی و بی طرفانه را در حل این بحران مورد تأکید قرار داد و با انتقاد از رفتار برخی کشورها در تجهیز و تسلیح گروه‌های افراطی در سوریه، این رفتار را باعث گسترش تنش و درگیری در این کشور عنوان کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان نقش و جایگاه اندونزی را در جهان اسلام و منطقه مهم ارزیابی کرد و خواستار نقش آفرینی این کشور در حل بحران سوریه شد.

معاون وزیر خارجه اندونزی نیز با اشاره به جایگاه کشورمان از توسعه روابط با ایران استقبال کرد.

وی با تأیید سخنان صالحی در خصوص نقش تجار و بازرگانان در روابط اقتصادی دو کشور گفت که این موضوع را مورد توجه قرار خواهد داد.

وی از توضیحات صالحی در مورد موضوع سوریه قدردانی کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها