امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111631
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، به رغم وجود نظرات مختلف در خصوص تسلیح و تعلیم مخالفان مسلح دولت سوریه در مجلس

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، به رغم وجود نظرات مختلف در خصوص تسلیح و تعلیم مخالفان مسلح دولت سوریه در مجلس نمایندگان آمریکا، انتظار می‌رود این لایحه فردا در صحن مجلس تصویب شود.

در صورت توصیب این لایحه در جلسه فردا، بحث تسلیح مخالفان دولت سوریه تا پیش از 4 نوامبر و رفتن سناتورها به حوزه‌های انتخابیه، در صحن کنگره نیز مورد بررسی قرار گیرد.

این لایحه دولت اوباما اما مخالفانی هم دارد، مخالفان در میان جمهوری‌خواهان که در این دوره، اکثریت کرسی‌های مجلس را در اختیار دارند.

«والتر جونز» نماینده جمهوری‌خواه کارولینای شمالی، ضمن ابراز مخالفت با این لایحه، می‌گوید که 10 تا 15 نفر دیگر هم به آن رأی منفی خواهند داد ولی بهرحال این موضوع نهایتاً تصویب خواهد شد.

وی در این خصوص گفت: دوباره داریم سوری‌ها را آموزش (نظامی) می‌دهیم، قرار است آنها دوستان ما باشند ولی بدانید که فردا همین افراد، دشمنان ما خواهند شد. باید بگذاریم که کشورهای منطقه خود تأمین امنیت خاورمیانه را بر عهده بگیرند.

با این وجود، تصویب بدون تغییر خواسته‌های اوباما در مجلس هنوز در سایه‌ای از شک و تردید قرار دارد، جمهوری‌خواهان روز دوشنبه از طرحی سخن گفتند که کمک‌های تسلیحاتی و آموزشی پنتاگون به معارضان مسلح سوری را، به ممنوع شدن حضور نیروهای زمینی آمریکا در سوریه، الزام دولت به ارائه گزارش‌های منظم در خصوص نحوه اجرای طرح و ارزیابی نحوه ارائه تسلیحات و آموزش‌ها منوط کرده است.

پیش از این نیز بحث‌هایی در رسانه های آمریکایی در خصوص نحوه تأمین نیروی انسانی و پول لازم برای جنگیدن با داعش در عراق و سوریه مطرح شده بود، سخنگوی کاخ سفید گفته بود که نیروهای پیشمرگه کرد و مخالفان بشار اشد، به عنوان پیاده نظام این حمله ایفای نقش خواهند کرد؛ «جاش ارنست» همچنین گفته بود که در صورت موافقت قانون‌گذاران آمریکایی، دولت از منابع مالی کشورهای داوطلب برای تأمین هزینه‌های این حمله استفاده خواهد کرد.

سخنان تکراری مقامات آمریکایی ظرف هفته اخیر در خصوص حمله به مواضع سوریه در داعش، بارها با مخالفت دولت قانونی دمشق مواجه و از آن به عنوان نقض حاکمیت ملی نام برده شده است.

مقامات آمریکایی اما در پاسخ به این اعتراض‌ها و حتی در واکنش به سخنان مقامات روسیه در خصوص «نقض قوانین بین‌الملل در صورت اجرای چنین کاری»، تنها می گویند که برای حفاظت از شهروندان خود هر کاری را انجام می‌دهند. چند تبعه آمریکایی در اسارت داعش هستند ولی دولت این کشور اطلاع دقیقی از محل نگهداری آنها ندارند، همین فقدان اطلاعات به شکست عملیات نجات «جیمز فولی» خبرنگار آمریکایی منجر شد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها