امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111641
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
سرلشکر «صفوت الزیات»، کارشناس امور نظامی و استراتژیک مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره گفت: اشاره‌های مصر مبنی ...

سرلشکر «صفوت الزیات»، کارشناس امور نظامی و استراتژیک مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره گفت: اشاره‌های مصر مبنی بر رد دخالت نظامی در مقابله با داعش بر این امر تاکید دارد که تصمیم‌گیری‌های قاهره از زیر یوغ آمریکایی‌ها خارج شده و تصمیم گیرندگان مصری می‌خواهند اداره امور خود را خود و بدون دخالت یا فشار خارجی در دست گیرند.

این کارشناس مصری توضیح داد: آمریکا می‌خواهد با مشغول کردن نیروهای مصری به قضایا و مسائل خارجی، قاهره را از رویارویی با تروریسم داخلی باز دارد، در حالی‌که نیروهای مسلح مصر برای خدمت به منافع آمریکا وارد عمل نخواهد شد و یا اجازه احداث پایگاه نظامی در مصر تحت هر عنوانی را نخواهد داد.

وی تصریح کرد: میان تصمیم مصر و تصمیم روسیه به عدم پیوستن به ائتلافی به رهبری آمریکا رابطه وجود دارد و ارتباط تا زمانی‌که به نفع مصر باشد، ادامه دارد.

الزیات تاکید کرد: این آمریکا بود که بذر تروریسم را در جهان کاشت و از گروه‌های تروریستی مسلح حمایت کرد و هم اکنون که در تسلط بر تروریسم ناکام مانده، خواهان درگیر کردن برخی کشورهای عربی به ویژه مصر در مقابله با گروه‌های مسلح تروریستی است.

وی افزود: مصر به این شرط که توافقات و معاهدات بین المللی درباره این عملیات نظامی وجود داشته باشد، وارد جنگ و اقدام نظامی خواهد شد تا تضمینی برای عدم عقب نشینی طرف‌های شرکت کننده در جنگ پس از آغاز نبرد علیه داعش وجود نداشته باشد و اتخاذ تصمیم جنگ توسط سازمان ملل و در چارچوب مشروع و آشکار صورت گیرد.

مصر بیانیه ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش را امضا کرد و همزمان با آن وزیر خارجه مصر اعلام کرد: رویارویی با تمام گروه‌های تروریستی که منطقه را تهدید می‌کنند، امری حتمی است و این امر نباید محدود و محصور به داعش باشد.

پس از آن رئیس جمهوری مصر تاکید کرد که مصر در عراق و سوریه حضور نظامی نخواهد داشت.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها