امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111644
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
«یحیی موسی»، یکی از رهبران جنبش حماس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه خواستار تحریم مذاکرات و گفت‌وگوهای غیر مستقیم با

«یحیی موسی»، یکی از رهبران جنبش حماس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه خواستار تحریم مذاکرات و گفت‌وگوهای غیر مستقیم با «اسرائیل» شد که به زودی در قاهره از سر گرفته خواهد شد تا درباره توافقات صورت گرفته جهت لغو محاصره نوار غزه و گشودن گذرگاه‌ها و وارد کردن مواد مورد نیاز برای بازسازی نوار غزه بحث و تبادل نظر شود.

حماس به قاهره هیئت اعزام نکند

موسی افزود: این در چارچوب وظایف مقاومت نبود که شروطی را برای لغو محاصره غزه بپذیرد،‌ به همین دلیل از رهبران جنبش خواسته می‌شود، هیاتی را برای گفت‌وگو و مذاکره به قاهره ارسال نکند، همانگونه که با تشکیلات خودگردان نیز گفت‌‌وگو و مذاکره‌ای نداشته باشد که اقدام به هماهنگی امنیتی با اشغالگران می‌کند.

وی با بیان اینکه حماس باید در موضوعات دیگری همچون آزادی اسرا از زندان‌های رژیم صهیونیستی مذاکره کند، مخالفت شدید خود با هرگونه مذاکره مستقیم با دشمن صهیونیستی را اعلام و تاکید کرد که راه‌های بسیاری برای دستیابی به حقوق‌مان وجود دارد.

اظهارات عباس ادامه خط مشی اسلو است

از سوی دیگر موسی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی را به توقف بازسازی و جلوگیری از انجام وظایف دولت توافق ملی فلسطین در نوار غزه و شکنجه دادن مردمش با توقف بازسازی و ممانعت از ورود سوخت و تحت فشار قرار دادن مقاومت متهم و تاکید کرد که آنچه عباس در خصوص طرح سیاسی‌اش می‌گوید، چیزی جز ادامه خط مشی اوسلو نیست که بیانگر ورشکستگی سیاسی و ناتوانی سازمان آزادیبخش فلسطین در دوره ریاست اوست.

موسی نسبت به تلاش عباس برای مشغول کردن عرصه فلسطینی به طرح‌های جدید برای فرار از مطالبه امتیازاتی که مقاومت در غزه با پیروزی خود به دست آورد، هشدار داد و خواهان توجه و هوشیاری و دقت در تدوین استراتژی‌های ملی جایگزین شد که توان حفظ وحدت صفوف فلسطینیان را داشته و از توانایی‌های آنها در نبردهای آزادی سرزمین‌های اشغالی استفاده کند.

مردم فلسطین از فقدان رهبری رنج می‌برند

وی همچنین با توجه به حقایق میدانی موجود در عرصه فلسطینی و با تکیه بر تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی بر نوار غزه خواستار آغاز رایزنی‌های فوری با تمام گروه‌های و طیف‌های جامعه فلسطینی برای تجدید نظر در طرح ملی آزادی فلسطین شد.

این رهبر جنبش حماس تاکید کرد که طرح ملی فلسطینی امروز بر سه اصل مبتنی است: رهبری، برنامه و استراتژی و قضیه فلسطینی و مردم فلسطین هم اکنون از شکاف ویرانگر رهبری رنج می‌برند.

میزان مهاجرت مسیحیان از کرانه باختری زیادتر از غزه است

موسی درباره گزارش‌هایی که از افزایش تعداد مهاجران از غزه سخن می‌گویند، گفت: این چالش از زمان حضور و موجودیت اشغالگران ایجاد شده است، میانگین مهاجرت در کرانه باختری به ویژه در میان مسیحیان بسیار بیشتر از میانگین‌های نوار غزه است و روستاهایی وجود دارند که به خاطر سیاست‌های اشغالگران و تجاوزات آنها کاملا تخلیه شدند.

با این حال وی یکی از دلایل افزایش میانگین مهاجرت را نبود سیاست‌های ملی فلسطینی برای تقویت ثبات و ایستادگی در فلسطینیان جهت پایبندی به اراضی‌اشان دانست، اما تمرکز بر این امر در غزه آن هم در این شرایط حساس تلاش شرورانه‌ای از سوی دشمنان است تا این پیام را به فلسطینیان برسانند که سیاست‌های مقاومت بر درد و رنج و مشکلات شما می‌افزاید.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها