امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۲۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111661
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منطقه اسکاتلند که بخش شمالی جزیره بریتانیا را تشکیل می دهد، پس از انگلیس دومین منطقه وسیع بریتانیا است ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منطقه اسکاتلند که بخش شمالی جزیره بریتانیا را تشکیل می دهد، پس از انگلیس دومین منطقه وسیع بریتانیا است که حدود 5/5 میلیون نفر جمعیت دارد و با توجه به استقرار پایگاه های اصلی زیردریایی های هسته ای انگلیس در اسکاتلند و همچنین وجود منابع نفت و گاز در دریای شمال، آن را از نظر راهبردی و اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار کرده است.
گفته می شود بر اساس نظرسنجی های متعددی که طی سال های اخیر در اسکاتلند برگزار شده، حدود 70 درصد مردم آن منطقه از برگزاری همه پرسی حمایت می کنند و بیش از 51 درصد آرا به نفع استقلال اسکاتلند می باشد.
«آیا اسکاتلند از انگلیس جدا خواهد شد؟»، «آیا انگلیس حاضر به تایید نتیجه این همه پرسی می شود» و «تاثیر رسمی این جدایی بر اقتصاد انگلیس و ارزش واحد پول آنها چه خواهد بود»، اینها پرسش هایی هستند که «ابان حکیم» گزارشگر مستند «جستجوگر» با سفر به اسکاتلند قصد دارد پاسخی برای آنها بدست آورد.
دومین قسمت «جستجوگر» چهارشنبه (26 شهریور) ساعت 19:30 از شبکه افق سیما روی آنتن خواهد رفت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار