امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111679
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
«جهانبخش فرجی» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به لزوم احیا و تقویت ...

«جهانبخش فرجی» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به لزوم احیا و تقویت جلسات سنتی قرآن کریم، اظهار داشت: متأسفانه هم‌اکنون جلسات سنتی قرآن کم‌تر مورد توجه قرار می‌گیرند در حالی که باید گفت تمامی اساتید پیشکسوت قرآن کریم و افتخارآفرینان در این جلسات خودجوش تربیت شده‌اند.

پایگاه اصلی ترویج فرهنگ قرآنی جلسات سنتی است

وی با بیان اینکه هم‌اکنون کلاس‌های قرآن بسیاری در کشور برگزار می‌شود اما خروجی قابل قبولی ندارند، افزود: پایگاه اصلی ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه جلسات سنتی قرآن کریم است؛ جلساتی که افراد پای رحل قرآن می‌نشینند و در مقابل خداوند زانو می‌زنند. این جلسات برکات بسیاری دارد بر همین اساس باید در احیای آنها تلاش کنیم تا بتوانیم به نقطه قابل قبولی در امور قرآنی برسیم.

فرجی با اشاره به اینکه نشستن پای رحل قرآن کریم افراد را با قرآن مأنوس می‌سازد، گفت: وقتی نوجوانی با عشق پای رحل قرآن می‌نشیند همانطور که در احادیث داریم، قرآن با گوشت و خون او عجین می‌شود و به این ترتیب تهاجمات فرهنگی کم‌تر بر روی فرد اثرگذار خواهد بود.

مبنای جلسات قرآنی باید تشویق باشد

این قاری بین‌المللی قرآن کریم درباره نحوه جذب تمامی افراد به کلاس‌های قرآن، خاطر نشان کرد: مبنای جلسات قرآنی باید تشویق باشد؛ وقتی که در جلسات قرآنی جوایزی در نظر گرفته شود به طور حتم نوجوانان بیشتر برای حضور در جلسات قرآنی تشویق می‌شوند و سایر دوستان خود را به این جلسات هدایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه گسترش فرهنگ قرآنی نیازمند فرهنگ‌سازی است، گفت: باید طوری پیش رویم که مردم در جلسات قرآنی حضوری شایسته داشته باشند و ساعت‌ها برای شنیدن آیات الهی و انس با قرآن وقت بگذارند که البته تحقق این امر نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.

فرجی با اشاره به اهمیت به کارگیری راه‌های جدید برای ارتقای فعالیت‌های قرآنی، تصریح کرد: برای جذب افراد باید در روش‌های تدریس نوآوری کرد تا بر اساس پیشرفت جامعه بتوانیم تمامی اقشار را به حرکت در مسیر قرآنی تشویق کنیم.

به گزارش فارس، این قاری بین‌المللی قرآن کریم سال جاری در میلاد امام رضا(ع) اذانی متفاوت ارائه کرده است که در ادامه صوت این اذان تقدیم می‌شود.
 
جدیدترین اذان «جهانبخش فرجی» قاری بین‌المللی قرآن کریم

دانلود

انتهای پیام/ آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار