امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111682
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به‌گزارش خبرنگار تئاتر فارس،رحمت امینی؛ مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری به بهانه برگزاری پانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی به مشکلات سال های اخیر ...

به‌گزارش خبرنگار تئاتر فارس،رحمت امینی؛ مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری به بهانه برگزاری پانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی به مشکلات سال های اخیر تئاتر در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه متأسفانه هیچ موزه‌ای برای نگهداری عروسک‌های نمایشی نداریم، گفت: جای تاسف است که در هیچ بخشی آرشیو و سندی از تئاتر نداریم، اگر به بخش انتشارات مرکز هنرهای نمایشی مراجعه کنید و به طور مثال بولتن دوره‌های اول جشنواره تئاتر فجر را بخواهید، وجود ندارد. این امر نشان می‌دهد که عادت به آرشیو داشته‌هایمان نداریم.

رحمت امینی ادامه داد: اگر در تئاتر و نمایش عروسکی متکی به گیشه باشیم و به هر طریقی بخواهیم نمایش فروش داشته باشد، کار شایسته‌ای نیست؛ زیرا در این صورت ضربه سنگینی به تئاتر کشورمان وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه نمایش عروسکی , پرخرج است، یادآور شد: تئاتر عروسکی برای زنده ماندن نیاز به حمایت دولت دارد و به نظر می‌رسد این حمایت باید جدای از تئاتر،  باشد در غیر این صورت شاهد خاموش شدن چراغ نمایش عروسکی خواهیم بود.

وی تاکید کرد: تئاتر مانند هنرهای دیگر چون کتاب، هنرهای تجسمی و سینما، نیاز به حمایت مسئولان و متولیان دارد.

امینی در ادامه افزود: جشنواره نمایش‌های عروسکی، بین‌المللی است و باید جای مناسبی برای عروسک‌های خودمان و هم برای عروسک‌های کشورهای دیگر تحت عنوان موزه عروسک‌های ایرانی داشته باشیم.

امینی با بیان اینکه به واسطه برگزاری جشنواره نمایش عروسکی ارتباطات بین المللی با کشورهای دیگر برقرار شده است افزود: این ارتباط بسیار قوی و خوب بوده تا آنجا که در کشورهای دیگر اجراهای زیادی داشتیم که خوب هم دیده شده و مورد استقبال قرار گرفته است. البته این امر مستلزم توانمند نشان دادن خودمان در کشور است.

امینی تاکید کرد: اگر خود را در این زمینه توانمند نشان دهیم قطعا جایگاه عروسکی ارزشمندی خواهیم داشت زیرا استعدادهای زیادی در این زمینه وجود دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نمایش عروسکی برای کشور ما قدمت چندین ساله دارد، ضمن اینکه زحمات زیادی برای آن کشیده شده تا آنجا که نمی توان آنها را نادیده گرفت. بنابراین باید برنامه ریزی دقیقی برای آن داشته باشیم تا برای سالیان سال آن را زنده نگه داریم  و این جشنواره را برگزار کنیم.
 
انتهای پیام /ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها