امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111683
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن نفر در اجتماع هفتگی کانون بسیج مداحان درباره کاربرد دستگاه های آواز و موسیقی در مداحی مطالبی را ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن نفر در اجتماع هفتگی کانون بسیج مداحان درباره کاربرد دستگاه های آواز و موسیقی در مداحی مطالبی را برای حاضرین بیان کردند.

وی ابتدا درباره مدح و مداحی صحبت کرد و گفت: مدح واقعی اینست که در جلالت و کرامت، سخن ستوده‌ای بگوییم در واقع به اوج رسیدن سخن در وصف کسی. حال اگر در کنار این کلام خوب صدای زیبا و آواز خوش و دلنشینی باشد این توصیف کامل و زیبا می‌شود و تأثیرش چندین برابر.

نفر گفت: مداح واقعی باید سخنران، سخندان، سخن‌شناس و در مجموع آداب سخن را بداند و این بسیار مهم است یک مداح باید زیاد شعر بخواند و نظم و نثر بداند.

این موسیقی‌دان افزود: مداح باید دستگاه‌های آوازی را به‌طور کامل بداند و موسیقی سنتی ایرانی را بشناسد، باید بر نغمه‌ها و آواها تسلط کامل داشته باشد و سعی کند حفظیات خود را زیاد و تقویت کند.

وی اظهار داشت: یک مداح خوب باید حتما قرآن، روایت،حدیث و تاریخ اسلام و ائمه علیهم‌السلام را بداند. در واقع مداح باید خواندنش محول الحال باشد.

نفر در پایان مداحی را این چنین تعریف کرد: مداحی عبارت است از کلام خوب، آواز خوب و اجرای خوب.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها