امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۲۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111700
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروه سینمایی اکران فیلم‌های «هنر و تجربه» عصر امروز با نمایش فیلم «یک اتفاق ساده» به

به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروه سینمایی اکران فیلم‌های «هنر و تجربه» عصر امروز با نمایش فیلم «یک اتفاق ساده» به کارگردانی سهراب شهید ثالث در موزه سینما افتتاح شد.

امید روحانی منتقد سینمادر ابتدای این مراسم درباره شخصیت شهیدثالث گفت:‌از ابتدای حضور سهراب با هم بودیم و من دستیار فیلم‌نامه‌نویس او و بعدها دستیار کارگردان وی بودم. فیلم «یک اتفاق ساده» یکی از مهم‌ترین آثار سینمای ایران است که آغازگر یک جنبش سینمایی است اما متأسفانه قدر آن دانسته نشده است چون بعد از ساخته شدن در قفسه‌ها خاک خورده است.

وی افزود: این فیلم یک فیلم تئوریک است و ما در ساخت آن نگاه تئوریک داشتیم و می‌خواستیم یک تئوری را با فیلم ثابت کنیم این مسئله به این دلیل بود که می‌خواستیم زمان سینما را به زمان زندگی انسان نزدیک کنیم. پس از آن فیلم‌سازان دیگری مانند کیارستمی این راه را ادامه دادند و توسط آنها پیگیری می‌شد.

نظام‌الدین کیایی صدابردار سینما در ادامه مراسم درباره شخصیت شهید ثالث خاطرنشان کرد:‌ در زمانی که سهراب شهید ثالث شروع به فیلم‌سازی کرد کسی شبیه به سهراب پیدا نمی‌شد حتی زمانی که ما در دبیرستان بودیم با اینکه دانش‌آموزان همیشه شباهت‌های یکسانی دارند اما سهراب متفاوت بود و همیشه تمیز و ساکت حضور داشت بعدها در خارج از کشور نیز با هم همراه بودیم.

وی خاطرنشان کرد: روزی در خانه سهراب نشسته بودم به او گفتم که یک فیلم بساز که آلن دلون در آن بازی کند آن موقع شرایطی فارهم بود که دلون مدتی فقط فیلم‌های هنری بازی می‌کرد و به خاطر حضورم در تلویزیون آلمان و ارتباطاتی که داشتم ایده را به دفتر دلون رساندم اما در نهایت سهراب با آلن دلون کار نکرد زیرا فکر می‌‌کرد محو می‌شود و دیگر سهراب شهید ثالث نیست چون کم کم به شهرت نزدیک می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سهراب فیلم سیاسی نمی‌ساخت و فیلم اجتماعی می‌ساخت، گفت: سهراب به خاطر نمونه بودنش و تک بودنش با اینکه 16 سال از مرگش گذشته و پس از اینکه 40 سال از آخرین ساخته‌اش می‌گذرد اینقدر طرفدار دارد که در اینجا حضور دارد.

گروه سینمایی «هنر و تجربه» یک گروه اکران مختص فیلم‌های سینمایی با مخاطب خاص است که در آن قرار است فیلم‌هایی نمایش داده شوند که مخاطبین محدودتری دارند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها