امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111704
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 24
مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت اصلاحات طی گفت‌وگویی تفصیلی با گروه پارلمانی پایگاه ...

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت اصلاحات طی گفت‌وگویی تفصیلی با گروه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، توضیحاتی درباره حضور خود در کابینه، علت حضورش در مجلس شورای اسلامی، کارنامه دولت یازدهم و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری پیرامون جمعیت ارائه کرد.

***در مجلس باید براساس عدالت و بدون نگاه به مسائل سیاسی قانون بنویسیم

وی در بخشی از این گفت‌وگو که به جایگاه قانون‌گذاری و نظارتی خانه ملت اختصاص داشت، گفت: مجلس جای مهمی است، به شرط آنکه ما بدون در نظر گرفتن مسائل شخصی، سیاسی و جناحی و براساس عدالت و انصاف قانون بنویسیم و با علم و کارشناسی این کار را انجام دهیم.

***باید بر رعایت قانون توسط دولت نظارت کرد

پزشکیان بر این نکته تاکید کرد که باید بعد نظارت مجلس را فعال کنیم تا قانون به درست اجرایی شود و در همین زمینه افزود: اگر ما قانون را درست بنویسیم و مجری درست اجرا نکرد ما بدون در نظر گرفتن اینکه مجری کیست، دولت دهم است یا یازدهم با وی مواجهه خواهیم کرد.
 


 

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از این گفت‌وگو که به بررسی کارنامه دولت اختصاص داشت، اظهار داشت: امروز اهدافی که دولت در پیش گرفته و مباحث مرتبط با قانون تا حدودی نسبت به گذشته بهتر شده است.
 
***بسیاری از نقاط ضعف را می‌توان برای دولت برشمرد
 
وی همچنین با بیان اینکه بسیاری از نقاط ضعف را می‌توان برای دولت برشمرد، تصریح کرد: در روندی که وجود دارد در چارچوب مدیریت‌ها، در چارچوب اجرای قانون بخصوص در لایه‌های پایینی اشکالاتی وجود دارد؛ در واقع در لایه‌های پایینی زمانی که قرار است قانون اجرا شود اقدامی صورت نمی‌‌دهند.

***دولت توانست بسیج همگانی علیه ایران را بشکند

پزشکیان ادامه داد: در عرصه سیاست خارجی دولتمردان توانستند بسیج همگانی که آمریکا و اسرائیل علیه نظام جمهوری اسلامی ایجاد کرده بودند را بشکنند یا حداقل بسیاری در آن تزتزل ایجاد کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی همچنین در رابطه با مذاکرات ایران و 1+5 هم با بیان اینکه به آمریکا اعتماد نکنیم، اصلا آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند، تصریح کرد: به تیم مذاکره‌کننده باید اعتماد کنیم.

پزشکیان اضافه کرد: باید مصلحت کشور در آن(مذاکرات و ارتباط با کشورها) سنجیده و اعمال شود اما برخی اقدامات در گذشته باعث دعوای ما با آنها شد.

پزشکیان در ادامه بیان نظرات خود پیرامون مذاکرات هسته‌ای، تصریح کرد: باید در داخل بر سر مذاکرات و گفت‌وگوهای هسته‌ای  انسجام وجود داشته باشد و نباید طوری باشد که در حین مذاکرات بگویند که مجلس هم شما را قبول ندارد، نظام شما را قبول ندارد وگرنه راه برای نظارت مجلس باز است و نمایندگان باید نظارت کرده و به وظایف خود عمل کنند.

«اگر طبق (توافق نهایی) قانون نیاز به مصوبه مجلس دارد باید طبق قانون عمل کنند و لزومی ندارد فردی به قانون اعتراض کند اما نباید به مذاکره‌کننده‌ها هم مداوم اعتراض کرد.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها