امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111749
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 40
یوسف رشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با تأکید بر ضرورت کنترل آلودگی هوا اظهار داشت: به منظور کنترل آلودگی هوای کلانشهرهای کشور در پاییز و ...

یوسف رشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با تأکید بر ضرورت کنترل آلودگی هوا اظهار داشت: به منظور کنترل آلودگی هوای کلانشهرهای کشور در پاییز و زمستان امسال برخی از اقدامات از سال گذشته آغاز شده است.

رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان محیط زیست در ادامه افزود: با ابلاغ ارتقای سطح استاندارد سوخت به وزارت نفت، کاهش میزان بنزن موجود در فرآورده‌های نفتی بعد از کشمکش‌های فراوان محقق شد که این خود گامی در جهت بهبود هوای تهران و سایر کلانشهرهای کشور است.

وی ابراز داشت: بر همین اساس شاهد افزایش تعداد روزهای سالم و پاک در سال جاری نسبت به سال گذشته شده‌ایم.

رشیدی همچنین با اشاره به ارتقای سطح استاندارد خودروهای تولید داخل، بیان داشت: ارتقای سطح استاندارد خودروها از سال 84 تا امسال به نوعی متوقف شده بود که که این امر در شهریور سال جاری جامه عمل پوشید.

رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان محیط زیست در ادامه سخنان خود یادآور شد: تردد خودروهای فرسوده در سطح شهر یکی از عوامل اصلی افزایش آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور محسوب می‌شود.

رشیدی همچنین بیان داشت: ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور طی اقدامی مناسب بحث واردات خودرو را در برابر اخذ پول متوقف کرده است و از واردکنندگان خودرو تقاضا داشته تا در برابر واردات خودرو گواهی اسقاط خودروهای فرسوده را ارائه دهند. همین امر نیز با سرعت گرفتن روند اسقاط خودروهای فرسوده همراه شد.

وی همچنین بر ضرورت ارتقای استانداردها درباره حدود مجاز معاینه فنی تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود با انجام اقدامات مستمر در زمینه کاهش آلودگی هوا، به شرایط قابل قبولی در این باره برسیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها