امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۰۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111750
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 13
«فضل الرحمان اوریا» سخنگوی تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، با اشاره ...

«فضل الرحمان اوریا» سخنگوی تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، با اشاره به اینکه روند بازشماری آرا به گونه مطلوب به پیش نرفت و نتوانست شفافیت انتخابات را تضمین کند، اظهار داشت: تیم اصلاحات و همگرایی اعلام نتیجه بازشماری آرا را نمی‌پذیرد و رئیس جمهور جدید مطابق مکانیزم مورد توافق 2 تیم به مردم معرفی خواهد شد.

وی افزود: مهم‌ترین موضوعی که در این روزها در نشست‌های 2 کاندیدا روی آن بحث و تبادل نظر صورت می‌گیرد این است که مکانیزمی برای معرفی رئیس جمهور جدید در نظر گرفته شود که هم مطلوب و مورد توافق 2 تیم انتخاباتی باشد و هم بتواند اثر آرای واقعی مردم در معرفی شدن زعیم 5 سال آینده افغانستان را نشان دهد.

به گفته اوریا، دو کاندیدا روی این مسئله که عهده‌دار ریاست کابینه رئیس جمهور باشد یا رئیس کابینه به عنوان مهم‌ترین نقطه اختلافی، به توافق رسیده‌اند اما وی در خصوص این که در این زمینه چه گونه توافق حاصل شده، توضیح نداد.

** احتمال دیدار امروز 2 کاندیدا

اوریا در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: احتمال آن وجود دارد که به  هدف رسیدن به توافق نهایی 2 کاندیدا امروز با هم دیدار کنند؛ اما این قرار ملاقات هنوز قطعی نیست.

این در حالی است که در جریان چند روز گذشته 2 کاندیدا با هم ملاقات داشته و برخی از این ملاقات‌ها در حضور رئیس جمهور افغانستان انجام شده است.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار