امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11177
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۱
تعداد بازدید: 136
«حمید الهایس» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در الانبار، با اعلام موفقیت ارتش عراق در عملیات خود علیه گروه ...

«حمید الهایس» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در الانبار، با اعلام موفقیت ارتش عراق در عملیات خود علیه گروه القاعده در این استان، از بردباری و پایداری نیروهای ارتش در برابر گروه های تروریستی قدردانی کرد و تعقیب تروریست ها در تمامی اماکن و افزایش عملیات ارتش در اماکن فعالیت گروه القاعده جهت از بین بردن آن را خواستار شد.

رئیس شورای نجات استان الانبار با بیان اینکه عملیات نظامی ارتش عراق علیه تروریسم در این استان ادامه دارد، تاکید کرد که نیروهای ارتش با همکاری اهالی الانبار، توانسته اند به تمامی پناهگاه های گروه القاعده و فرماندهان آن راه یابند.

الهایس با تاکید بر اینکه عشایر استان الانبار در شکست طرح های شعله ور ساختن جنگ فرقه ای و تجزیه عراق بر اساس اقلیم ها نقش مهمی ایفا کرده اند، خاطرنشان ساخت که روحانیون سخنران در میان تظاهرکنندگان از سوی حزب اسلامی عراق که به دنبال فدرالیسم است، استخدام شده اند.

در مورد برخی اتهام های وارده به ارتش عراق نیز مبنی بر اینکه عملیات نظامی خود در نزدیکی مرز سوریه را با هماهنگی دولت دمشق انجام می دهد، رئیس شورای نجات استان الانبار تاکید کرد که ارتش عراق باید تروریست ها را در هر جای عراق که باشند، تحت تعقیب قرار دهد.

وی با بیان اینکه تروریست ها با چه حقی ملت سوریه را تهدید می کنند، تصریح کرد که در صورت وجود ارتش های عربی واقعی، این ارتش ها موظفند آوارگاه سوری را به خانه های خود برگردانند.

الهایس در مورد تعداد تروریست ها در استان های نینوی و الانبار نیز اظهار داشت: تعداد تروریست ها در نینوی و الانبار بر خلاف تصور برخی ها، زیاد نیست، هر چند که شمار تمامی عناصر القاعده در این دو استان از 500 تن فراتر نمی رود، اما همین تعداد کم عملیات جنایتکارانه بزرگی مرتکب شده و پس از آن پنهان می شوند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها