امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111779
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه به نقل از دیپلمات‌ها گزارش داده است که آژانس بین‌المللی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه به نقل از دیپلمات‌ها گزارش داده است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قصد دارد با هدف اعمال فشار بیشتر بر سوریه، ادعاهایی را در مورد فعالیت‌های هسته‌ای در سوریه مطرح کند، اما روسیه با این اقدام مخالف است.

بنابراین گزارش، کشورهای غربی عضو هیئت حکام آژانس بین‌المللی اتمی مخالف ایده روسیه در این زمینه هستند و بر این باورند که دمشق باید تحت فشار برای همکاری طولانی مدت با این نهاد باشد.

آژانس بین‌المللی اتمی با ادعای وجود یک رآکتور ساخت کره شمالی، می‌گوید قصد بررسی این منطقه را دارد. سوریه البته در مقام پاسخ‌گویی این تاسیسات را پایگاه نظامی مرسوم معرفی کرد اما آژانس بین‌المللی اتمی نسبت به آن مکان مشکوک بوده است.

این منبع خبری افزود: کشورهای غربی و اسرائیل در اوائل سال ۲۰۱۳ سوریه را به نگهداری ده‌ها تن اورانیوم غنی نشده متهم کردند و البته دمشق این اتهامات را به شدت تکذیب کرده است.

رویترز در خاتمه نوشت: هنوز مشخص نیست که روسیه در این زمینه از حق وتوی خود استفاده می‌کند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار