امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111793
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۰۱
تعداد بازدید: 125
به‌گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بابل، حسین نیازآذری امشب در بازدید از مرکز خرید توافقی برنج بابل اظهار داشت: در نامه‌ای خطاب به رئیس ...

به‌گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بابل، حسین نیازآذری امشب در بازدید از مرکز خرید توافقی برنج بابل اظهار داشت: در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور و با پیگیری‌های انجام شده‌، دستور خرید توافقی برنج برای استان‌های شمالی کشور صادر شد زیرا استان‌های شمالی 45 درصد برنج مورد نیاز کشور را تامین می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تعهد خرید برنج کم محصول و پرمحصول توسط سازمان تعاون روستایی پذیرفته شد، گفت: با این اقدام سعی شده تا بازار از رکود خارج شده و بخش خصوصی نیز راغب در خرید برنج شوند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در راستای حمایت از تولید داخلی مقرر شد دولت برای مصارف داخلی خود از تولید داخلی استفاده کند.

نیازآذری تصریح کرد: برای جلوگیری از رکود، دولت مجاب به خرید برنج توافقی از طریق سازمان تعاون روستایی شد، در این خصوص تامین اعتبار مورد نیاز صورت گرفته و پول در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه آوردن برنج داخلی در سبد کالای خانوار جلوگیری از رکود بازار است، خاطرنشان کرد: قانون اختلاط جرم است زیرا بازار را دچار چالش می‌کند، کشاورزان از توزیع برنج عرضه شده مختلط جلوگیری کنند که اعتبار محصولات مازندران را از بین خواهد برد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: واردات برنج خارجی امر ناپسندی بوده که در گذشته انجام گرفته است، گرچه باید بعضی از کالاهای مورد نیاز وارد شود اما مخالف ورود بی‌رویه برنج خارجی هستیم.

این مسئول بیان داشت: این امری ضروری است که نیازمندی‌های کشور از طریق محصولات داخلی انجام گیرد و در صورت کسری از واردات استفاده شود.

نیازآذری تاکید کرد: دولت موظف است تا پایان سال از ورود برنج خارجی به کشور ممانعت کند تا شرایط برنج تولیدی در کشور متعادل شود که امروزه در کشور این تعادل بازار وجود ندارد.

وی تنظیم و نظارت به امر کشاورزان را مهم‌ترین وظیفه وزارت جهاد کشاورزی برشمرد و افزود: پیگیری درباره تحقق مطالبات به حق کشاورزان از مهم‌ترین وظیفه جهاد کشاورزی است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خواستار حمایت دولت از بخش کشاورزی برای جلوگیری از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی شد و اظهار داشت: تغییر کاربری امر مبارکی نیست زیرا زمین سرمایه ملی محسوب می‌شود، دولت باید با در اختیار قرار دادن یارانه لازم به کشاورزان از این که این سرمایه ملی تبدیل به آجر و سیمان شود جلوگیری کند.

وی خرید برنج توافقی را مهم‌ترین اقدام دولت در حمایت از تولید داخلی برشمرد و افزود: تا زمانی که برنج در اختیار کشاورزان باشد مراکز خرید قادر به خرید خواهند بود‌.
انتهای پیام/86009/ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها