امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111798
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۲۴
تعداد بازدید: 90
به گزارش گروه سیاسی پیروان موعود:صبح امروز در آستانه فرارسيدن بيست و ششم شهريورماه سالروز صدور فرمان تاريخي حضرت امام خميني (ره) مبني بر تشكيل ...

به گزارش گروه سیاسی پیروان موعود:صبح امروز در آستانه فرارسيدن بيست و ششم شهريورماه سالروز صدور فرمان تاريخي حضرت امام خميني (ره) مبني بر تشكيل نيروهاي سه‌گانه دريايي و زميني و هوايي سپاه در سال 1364 سردار سرلشكر پاسدار محمدعلي جعفري فرمانده محترم سپاه‌پاسداران‌انقلاب‌اسلامي نشست‌خبري را برگزار كردند.

در اين نشست، سردار سرلشكر جعفري در رابطه با تشكيل اين سه نيروي تخصصي زميني، دريايي و هوايي، گفت: بعد از جنگ سپاه پاسداران بيشتر به تشكيل اين سه‌نيرو به صورت تخصصي پرداخت و با همت و تلاش نيروهاي اين سه نيرو با مركزيت سپاه و با عزم راسخ و همت نيروهاي مجاهد و دانشمند در تمامي عرصه‌ها اقدامات خوبي را انجام داد كه نتيجه آن، توانمندي و قدرت اين سه‌ نيرو است.
 
وي تصريح كرد: امروز دشمنان‌ ما به توانمندي‌هاي ما اذعان كر‌ده‌اند كه سپاه‌پاسداران در كنار ارتش‌جمهوري‌اسلامي ايران مقتدرانه در مقابل تهديدات ايستاده است كه اين قدرت اثر بازدارندگي خود را گذاشته است.
 
فرمانده كل سپاه‌پاسداران اظهار داشت: وظيفه سپاه دفاع از آرمان‌هاي انقلاب اسلامي و شهدا است كه مجموعه سپاه امروزه اين آمادگي را براي دفاع از آرمان‌ها دارد كه در عرصه نظامي و چه در عرصه جنگ‌نرم آمادگي دفاع در برابر تمامي هجوم‌ها را دارد و به اميد خدا سپاه قدرتمندتر در مسير دفاع از آرمانها حركت مي‌كند.
 
سرلشكر جعفري در اين نشست‌خبري در رابطه با ائتلاف كشورهاي غربي و بعضي از شيخ‌نشين‌هاي حوزه خليج‌فارس عليه گروهك تروريستي موسوم به داعش، گفت: همانطور كه مقام‌معظم‌رهبري فرمودند، حركت آمريكا شبيه به يك شو (نمايش) است و همه مي‌دانند كه آمريكا و اسرائيل از اين گروه‌ها حمايت گسترده‌اي مي‌كنند تا بتوانند مانع پيشرفت دولت‌ها در عرصه مقاومت و ايستادگي شوند.
 
وي ادامه داد: آمريكا و رژيم منحوس صهيونيستي امروزه از ايفاي نقش داعش در مطنقه نااميد شده است و احساس خطر مي‌كنند و براي رسيدن به توسعه و قدرت خود اين ائتلاف را تشكيل دادند كه به يقين ايران اگر هم در اين ائتلاف دعوت مي‌شد، شركت نمي‌كرد، زيرا اين ائتلاف با محوريت آمريكا و رژيم صهيونيستي بود كه در مجموع اميد زيادي به اين ائتلاف نيست.
 
وي در پاسخ به سوالي در رابطه با پيامدهاي پيروزي مقاومت در غزه، اظهار داشت: مقاومت 51 روزه مردم مسلمان غزه استمرار پايداري و مقاومت در برابر نظام‌سلطه و رژيم‌صهيونيستي است كه ما شاهد مقاومت جانانه و پيروزمندانه مردم غزه در برابر ارتشي كلاسيك و منظم بوديم كه اين مقاومت و پيروزي دستاورد انقلاب و 8 سال دفاع مقدس است كه نشان داد اگر مردم يك جامعه بخواهند، مي‌توانند در مقابل استكبار و ظلم ايستادگي كنند.
 
فرمانده‌كل‌سپاه بيان داشت: رژيم‌صهيونيستي از حملات قبلي خود به غزه و لبنان عبرت نگرفت و اين ايستادگي مردم غزه با اراده خود در برابر ارتش‌هاي كلاسيك به پيروزي رسيد.
 
وي تاكيد كرد: امروزه خدا را شاكريم كه بزرگترين توفيق يعني ايستادگي و مقاومت در برابر ظلم و استكبار در جهان در حال گسترش است كه اين تفكر انقلاب‌اسلامي است و پيام‌اصلي انقلاب‌ما را دربردارد.
 
سرلشكر جعفري در رابطه با سامانه سوم‌خرداد، اظهار داشت: اين سامانه براي دفاع از آسمان كشور با فناوري‌هاي جديد روز با تركيب رادارهاي مختلف و با توانمندي سامانه‌هاي ضدهوايي در كلاس سيستم‌هاي پيشرفته در دنيا است كه داراي عمق و برد مناسب است، كه اين فناوري به دست دانشمندان مومن و گمنام سپاه‌پاسداران ساخته شده است.
 
وي در رابطه با رونمايي از دستاوردهاي خود در رژه 31 شهريورماه، گفت: آنچه را كه ما بتوانيم در اين رژه به نمايش بگذاريم، قطعا اين كار را انجام مي‌دهيم و اكنون نمي‌توانيم در رابطه با رونمايي از دستاوردهاي خود در اين رژه صحبتي داشته باشيم.
 
فرمانده‌كل‌سپاه در پاسخ به سوالي در رابطه با تجهيز پايگاه هوايي آمريكا در اربيل عراق، گفت: ساخت و تجهيز پايگاه‌هوايي آمريكا براي ما تهديدي نيست و دشمنان ما هرچقدر هم بي‌فكر باشند و نتوانند آينده خود را پيش‌بيني كنند، نمي‌توانند ما را تهديد كنند.
 
وي ادامه داد: تهديد مستقيم جمهوري‌اسلامي‌ايران از سوي دشمنان بعيد است.
 
وي در ادامه اظهار داشت: ساخت و تجهيز پايگاه‌هوايي آمريكا در اربيل عراق براي كردهاي شمال عراق است تا بتوانند با اين اقدامات روحيه كردها را بالا ببرند.
 
فرمانده كل سپاه تصريح كرد: برآورد توان نظامي در جمهوري اسلامي ايران با برآورد توان نظامي كشورهاي ديگر متفاوت است، زيرا توان نظامي ما متكي بر ايمان، انگيزه و اقدامات نرم‌افزاري در تاكتيك‌هاست و بيشتر ما متكي به ابعاد معنوي خود هستيم كه اين محوريت نياز به بودجه زيادي ندارد و اما بازدهي بالايي دارد كه وحشت دشمنان را از توان دفاعي ما بالا برده است.

وی ادامه داد: ماهر چه هم در عرصه نظامی قدرتمند باشیم تهدیدی برای کشورهای دیگر نخواهیم بود و اقدامات نظامی ما صرفا برای دفاع و بازدارندگی تهدیدها علیه جمهوری اسلامی ایران است.  
 
سرلشکر جعفری در رابطه با حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه اظهار داشت: دولت‌های غربی در تلاشند که با ایجاد و حمایت گروه‌های تروریستی در منطقه دولت و نظام سوریه را از بین ببرند زیرا نظام سوریه در جبهه مقاومت قرار دارد.  
 
وی در ادامه گفت: نیروهای معارض در سوریه حضور دارند اما بدون تردید گسترش این گروه‌های تروریستی برای جهان نگرانی به وجود می‌آورد که امروزه آن‌ها احساس خطر می‌کنند و می‌خواهند با داعش مبارزه کنند که این تنها برای توجیه افکار عمومی است.  
 
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: توسعه اقدامات در سوریه هنوز تمام نشده است و با توجه به اقداماتی که در غرب علیه معارضان توسط نیروهای ارتش دولت سوریه صورت گرفته است بعید است که معارضان بتوانند گسترشی در این کشور داشته باشند.

سرلشکر جعفری بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران در ابعاد سیاسی، سیاستش حمایت قطعی و محکم از نظام حاکم سوریه است و هیچ گونه دخالت مستقیم و نظامی در این کشور نداشته است از همین رو هر گونه حرکت آمریکا برای تجاوز به حریم سوریه را محکوم می‌کند و اگر آمریکا با روحیه استکباری خود دست به اقدام متجاوزانه‌ای علیه خاک سوریه انجام دهد قطعا پشیمان می‌شود.  
 
فرمانده سپاه پاسداران در پاسخ به تهدیدات دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: ما مورد به مورد به تهدیدات دشمنان پاسخ می‌دهیم و هیچ ترسی در این رابطه نداریم و مقتدرانه از مرزهای جمهوری اسلامی ایران دفاع می‌کنیم که این یکی از رسالت‌های سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران است.  
 
سرلشکر جعفری در پاسخ به سوالی در رابطه با عملیات موفقیت آمیز آمرلی در خاک عراق که به پیروزی ارتش و ملت عراق در برابر داعش منجر شد گفت: عملیات آمرلی محدود به شهر آمرلی نبود و یک منطقه وسیع بود که از جنوب به کرکوک عراق و از شرق به تکریت که منطقه سوق الجیشی و مهمی داشت که به تصرف داعش درآمده بود که آزادسازی آمرلی یک عملیات موفقیت آمیز و بزرگ بود و نقش ایران در این آزادسازی نقشی مستشاری بود که صرفا جمهوری اسلامی ایران تجربیات خود در این زمینه را در اختیار ارتش عراق قرار داده بود.

وی ادامه داد: نیروهای بدر که شامل 20 هزار نیرو است که در زمان جنگ ایران با عراق هم حامی کشور ما بودند و در عرصه مقابله با رژیم بعث عراق حضور داشتند هم در این عملیات موفقیت آمیز سهیم بودند که از همین رو نیازی به دخالت مستقیم و نظامی ما در این عملیات آزادسازی آمرلی نبوده است که این عملیات آزادسازی ضربه زیادی بر داعش وارد کرد.

سرلشکر جعفری در پاسخ به سوالی در رابطه با ساخت زیردریایی توسط سپاه پاسداران گفت: در تعیین وظایف و خطوطی که بین سپاه و ارتش قرار گرفته سیاست ما در نیروی هوایی و دریایی سپاه این است که ساخت زیردریایی‌ها و تجهیزات سنگین در دستور کار ارتش قرار داشته باشد و از همین رو سپاه در جنگ‌های ناهمتراز موفق‌تر عمل می‌کند وسپاه و ارتش با هم مکمل هستند. 
 
وی گفت: سپاه در تعامل با تمامی دولت‌ها بوده و خواهد بود وظیفه سپاه در این تعامل در بخش سازندگی و محرومیت زدایی است که کارهای گسترده‌ای را در این رابطه از سوی سپاه انجام داده شده است سپاه پاسداران آمادگی آن را دارد که در عرصه سازندگی به دولت کمک کند و دولت هم به آن اذعان دارد که این همکاری‌ها در این عرصه و تمام عرصه‌ها باعث رابطه بسیار خوبی بین دولت و سپاه می‌شود که این امر در امر پیشرفت کشور کمک می‌کند.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران در رابطه با حوزه کاری بسیج و سپاه قدس، اذعان کرد: عرصه کار بسیج داخل کشور است و نیروی قدس کمک به مستضعفین در جهان را برعهده دارد و در کشورهایی مثل لبنان و سوریه و عراق کمک فکری می‌کند.
 
سرلشکر جعفری ادامه داد: اقرار دشمنان بهترین ارزیابی برای نیروی قدس سپاه است که دشمنان با ایجاد ناامنی در عراق و سوریه نتوانستند راه به جایی ببرند که تمامی این‌ها با حمایت‌های فکری و آموزشی نیروی قدس به واسطه کمک مردم آزادی‌خواه بوده است.
 
وی افزود: امروزه یکی از عرصه‌های دفاعی ما حملات سایبری است ما بدون تردید باید خود را آماده مقابله با این تهدیدات کنیم که زیرساخت‌های این عرصه نیز آماده شده و به لطف خدا با این فرصت کم به این جایگاه رسیدیم که توانمندی سایبری ما به اذعان دشمنان ما توانایی بالایی است که اثربازدارندگی هم در مقابله با تهدیدات داشته است.  
 
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: توانمندی‌ها در عرصه پهپاد و منهدم کردن پهپاد نیروهای متجاوز برعهده نیروی هوایی است که بحث‌های راداری و موشکی هم از این قبیل است و تنها بحث هوا و فضا در رابطه با کنترل، تولید و پرتاب ماهواره‌ها و صنایع مرتبط با آن است.  
 
سرلشکر جعفری در پایان در پاسخ به سوالی در رابطه با تسلیح کرانه باختری از سوی جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: اقدامات سپاه درعرصه کمک به نهضت‌ها بنا به درخواست‌های آن‌ها است و ما هم حمایت و دفاع از مسلمانان به ویژه کشورهایی که زیر ظلم و سلطه آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند را کمک می‌کنیم که مختص به دادن سلاح به آن‌ها نیست و بحث آموزش و تولید هم خیلی مهم است.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها