امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111809
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 96
به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس یک همه پرسی صورت گرفته مشترک مرکز نظر سنجی دانشگاه ...

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس یک همه پرسی صورت گرفته مشترک مرکز نظر سنجی دانشگاه تهران و مرکز مطالعات بین‌المللی مریلند ،94% از پرسش شوندگان خواهان حفظ برنامه‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران هستند.

بنابر این گزارش، از هر 10 نفر پرسش شونده، 7 نفر برنامه‌ هسته‌ای ایران را با اهداف صرفا صلح آمیز دانسته‌اند.

79% پرسش شوندگان در این همه‌پرسی اعلام کردند که از توافق هسته‌ای حمایت می‌کنند، «حتی اگر این توافق بدان معنی باشد که ایران هرگز به تسلیحات دست نمی‌یابد.»

تعداد کثیری از پرسش شوندگان درخواست‌های غرب در از میان برداشتن سانتریفیوژ‌های موجود در چرخه هسته‌ای و محدودیت در تحقیقات اتمی ایران را قبول ندارند.

این همه پرسی که از طریق تلفن و در تاریخ 11 تا 17 جولای سال جاری انجام شده است، آشکار ساخت که ایرانیان به شدت نسبت به وعده‌های غرب در برداشتن تحریم‌های تحمیلی علیه کشورشان بد بین هستند و حق خود را در غنی سازی اورانیوم محفوظ می‌دانند.

همچنین سه چهارم پرسش شوندگان گفتند که آمریکا در صدد یافتن راهی دیگر جهت اعمال تحریم علیه ایران است.

در انتهای این همه پرسی ذکر شده است که اکثریت مردم ایران در صورت شکست گفت‌وگو‌ها مقام‌های کشورشان را مقصر در این مسئله نمی‌دانند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها