امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11182
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۱
تعداد بازدید: 84
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، محمد عطا المولی رئیس دستگاه امنیت و اطلاعات سودان اعلام کرد که تدابیر جدید و جدی برای بازگرداندن ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، محمد عطا المولی رئیس دستگاه امنیت و اطلاعات سودان اعلام کرد که تدابیر جدید و جدی برای بازگرداندن امنیت در استان های دارفور به اجرا گذاشته است.

وی در دیدار با رئیس منطقه دارفور گفت: امروز ترتیباتی برای تحکیم امنیت در دارفور تدارک دیده شده و همه دستگاه های دولتی برای پیشرفت دارفور در مسیر ثبات و توسعه عزم قاطعی دارند.

رئیس اطلاعات و امنیت سودان گفت:اوضاع امنیتی در دارفور در سایه درگیری های قبیله ای مسلحانه در این منطقه را در نشست امروز چهارشنبه با علی عثمان محمد طه معاون اول رئیس جمهور سودان بررسی می کنیم.

قرار است در این نشست به بررسی سند صلح دوحه و روند توسعه و آبادانی دارفور نیز پرداخته شود.

 خارطوم: در صلح به روی گروه های شورشی دارفور باز است

از سوی دیگر امین حسن عمر، وزیر مشاور دولت سودان و رئیس دفتر پیگیری صلح دارفور نیز تاکید کرد که توافقنامه سند صلح دارفور به خوبی در حال اجرا است.

وی همچنین خبر داد که قرار است کنفرانسی بین المللی به دعوت قطر طی هفته آتی تشکیل شود تا ساز و کار حمایت از صلح در دارفور ایجاد شود.

قرار است در این نشست گروههایی از دارفور که توافقنامه صلح را امضا نکرده و به دنبال بر هم زدن ثبات این منطقه هستند گروههای شورشی محسوب شوند و جامعه بین المللی موضع واحدی در قبال آنها اتخاذ کند.

این مقام سودانی تاکید کرد: برخی جنبش های مسلح دارفور زیر پوشش درگیری های قبیله ای به دنبال سرنگونی نظام سودان هستند و ترور اخیر رهبران جنبش عدالت و برابری که توافقنامه صلح دارفور را امضا کرده بودند در راستای به شکست کشاندن این توافقنامه صورت گرفته بود.

وی تاکید کرد: در صلح همچنان به روی گروه های مسلحی که توافقنامه دوحه را امضا نکرده‌اند باز است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها