امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111827
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان پیش از ظهر امروز در دومین یادواره شهدای آماد و پشتیبانی سپاه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان پیش از ظهر امروز در دومین یادواره شهدای آماد و پشتیبانی سپاه اردبیل در حسینیه ثارالله اردبیل اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران امروز در سخت‌ترین شرایط در منطقه خاورمیانه توانسته امنیت پایداری خود را حفظ کند و در سایه خون شهدا و تبعیت ملت از مقام ولایت سبب شده است تا این کشور از امن‌ترین کشورهای منطقه محسوب شود.

وی تاثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه‌ها و صحنه‌ها را یادآور شد و گفت: آنچه که در این زمینه یک حرکت موثر و تاثیرگذار محسوب می‌شود ایجاد روحیه جهاد و شهادت در مبارزات سایر کشورها به ویژه حرکت جهانی علیه استکبار در عراق، ‌سوریه و لبنان است که به خوبی سبب شده است تا انقلاب اسلامی به الگوی تراز اول جهان اسلام تبدیل شود.

معاون نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در این سنگر نیز امروز به راحتی می‌توان رد پایی از مردان بزرگ  و دلاور این خطه همچون سردار نوعی‌اقدم را مشاهده کرد که در جبهه جهانی ضد استکبار سعی می‌کنند نقش‌آفرینی کرده و حرکت تاثیرگذار خودشان را به خوبی به نمایش بگذارند.

پورجمشیدیان با یادآوری اینکه نظام اسلامی ما به یک نظام تحول‌آفرین و الگوی آزادی‌خواهان جهان تبدیل شده است، گفت: این الگو می‌تواند به شکل فراگیر با گسترش و زمینه‌سازی‌های مناسب غلبه امت اسلامی بر نظام کفر حقیقتی راستین و شکلی واقعی به خود بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در یک عملیات نظامی برای رسیدن به موفقیت و کامیابی باید همه عوامل موثر در این زنجیره نقش‌آفرینی کنند تا موفقیت بزرگ به دست آمده و حرکت تاثیرگذار در نظام ارزشی در مقابله با تهدیدهای دشمن شکل بگیرد که یکی از این زنجیره‌های تاثیرگذار حضور نیروهای آماد و پشتیبانی است که در کنار تیم‌های عملیاتی، اطلاعاتی، شناسایی و طراحی و برنامه‌ریزی مهندسی و امور برنامه‌ریزی و همچنین مخابرات به عنوان سیستم ارتباطی موثر حضور نیروهای آماد و پشتیبانی نقطه قوت و پیروزی ما بود.

معاون نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امر پشتیبانی از هر جهت اعم از تغذیه، سرپناه، نیاز به تجهیزات و امکانات سخت‌افرازی و نرمافزازی همه حکایت از ایثارگری نیروهای آماد و پشتیبانی دارد که در سخت‌ترین شرایط این قهرمانان و دلاوران عرصه آماد و پشتیبانی بودند که به خوبی توانستند در این عرصه نقش‌آفرینی کنند.

پورجمشیدیان نیروها را موثرترین چهره‌های جنگ و تاثیرگذارترین عوامل در یک عملیات برشمرد و گفت: نیروهای آماد و پشتیبانی در اوج گمنامی همواره سعی می‌کردند تا آب، غذا و سایر امکانات به موقع به دست رزمندگان برسد تا آنها با روحیه مضاعف در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل حضور پیدا کرده و نقش خودشان را به خوبی انجام دهند.

وی این پشتیبانی و امر تدارکات را یک حرکت پیچیده و در عین حال حساس و خطیر بیان کرد و ادامه داد: تاکید شهید باکری به عنوان فرمانده لشکر عاشورا همواره بر حضور شایسته و حمایت همه‌جانبه از نیروهای تدارکات و امداد بود که حضور آنها را ضرورت یک دفاع جانانه می‌دانستند و همواره نگاهشان بر این بود که نیروی پشتیبانی و آماد باید در اولین فرصت در منطقه عملیاتی حضور پیدا کرده و در این عرصه نقش‌‌آفرینی کنند.

معاون نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تامین غذا و تدارک روزانه بیش از 60 هزار پرس غذا در یک تیپ و لشکر را به صورت روزانه کاری سخت و طاقت‌فرسا بیان کرد و گفت: برخی از خانواده‌ها در تامین غذای پنج نفر آن هم در یک وعده معطل مانده‌اند چه برسد به اینکه یک نیروی پشتیبانی در سخت‌ترین شرایط و صحرایی‌ترین وضعیت بخواهد تدارک روزانه 60 هزار غذا را ببیند.

پورجمشیدیان حضور این نیروها را همراه با رزمندگان خط مقدم و شهدای والامقام در سایر حوزه‌ها یادآور شد و گفت: این نیروها زیر آتش سنگین دشمن مجاهدانه و بی‌ادعا در عرصه‌ حاضر بودند و همچون مولایشان قمر بنی هاشم سقای جبهه‌های جنگ بودند که تشبیه نیرویی آماد و پشتیبانی به مولایشان نشان از عظمت و جایگاه بی‌نظیر آنها است.

وی افزود: شهید باکری همواره دو دغدغه تاسیس پست امداد در کمترین زمان و حضور نیروهای تدارکاتی در جبهه‌های جنگ را داشتند که همواره وجود آنها را نیاز ضروری در سخت‌ترین شرایط می‌دانستند.

* نعمت ولایت موهبت الهی برای ایرانیان است

معاون نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری و آرزوی شادکامی از رفع مختصر کسالت مقام معظم رهبری گفت: با عنایت الهی مقام معظم رهبری به عنوان پرچمداری نظام اسلامی سلامتی خود را باز یافته و امروز همه از این نعمت عظیم برخوردار هستیم نعمتی که در هیچ جای دنیا نظیر و مانند آن را سراغ نداریم.

پورجمشیدیان ادامه داد: ما باید قدردان این نعمت و موهبت الهی باشیم چراکه امروز در سایه نفس پاک مقام معظم رهبری جهان اسلام با روحیه امیدوارانه در مقابل تمام دشمنان ایستاده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل،وی در پایان سخنان خود از پشتیبانی مردم استان اردبیل در هشت سال جنگ تحمیلی قدردانی کرد و گفت: ما امروز قدردان این حمایت‌ها و پشتیبانی‌ها به ویژه ارسال بسته‌های عسل و حلوای سیاه مردم اردبیل به جبهه‌های جنگ در حمایت از رزمندگان هستیم که بی‌ادعا و با راهبری بزرگان این استان نظیر آیت‌الله مروج و حجت‌الاسلام یکتایی انجام می‌شد.

انتهای پیام/62003/صا40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها