امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111839
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این پرسش که ...

علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این پرسش که «چه تعداد دانش‌آموز در مدارس ثبت نام کرده‌اند؟»، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار 12 میلیون و 172 هزار و 728 دانش‌آموز در همه مقاطع تحصیلی و در کل کشور ثبت‌نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: ‌از این تعداد 7 میلیون و 5 هزار و 112 دانش‌آموز ابتدایی، 2 میلیون و 3 هزار و 844 دانش‌آموز دوره اول متوسطه و 2 میلیون و 848 هزار و 450 دانش‌آموز دوره دوم متوسطه هستند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش افزود: تعداد دانش‌آموزان استثنایی ثبت‌نام شده 67 هزار و 549 نفر و تعداد دانش‌آموزان پیش دانشگاهی برابر با 252 هزار و 478 نفر است.

زرافشان در پاسخ به این پرسش که «چه تعداد دانش‌آموز ثبت‌نام نکرده‌اند و دلیل آن چیست؟»، یادآور شد: عمده دانش‌آموزانی که ثبت‌نام نکرده‌اند بخشی از دانش‌آموزان استثنایی هستند که اینها یک گروه ویژه دانش‌آموزی دارند و به صورت یکجا ثبت‌نام می‌شوند و در سال گذشته تعداد دانش‌آموزان استثنایی 72 هزار و 698 نفر بود که نسبت به تعداد دانش‌آموزان ثبت‌نام شده فعلی تقریبا هنوز 5 هزار نفر ثبت‌نام نکرده‌اند.

وی اضافه کرد:‌ در دوره متوسطه اول سال گذشته تعداد دانش‌آموزان برابر با 2 میلیون و 71 هزار و 173 نفر بود  و تقریباً در حال حاضر 65 هزار دانش‌آموز در این دوره ثبت‌نام نکرده‌اند و در مقطع ابتدایی نیز تعداد دانش‌آموزان برابر با 7 میلیون و 18 هزار و 285 نفر بود که این تعداد در حال حاضر 7 میلیون و 5 هزار دانش‌آموز است و عمده کسانی که هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند در دوره متوسطه هستند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تفاوت آمار ما در سال گذشته در متوسطه 3 میلیون و 288 هزار نفر بوده و در حال حاضر به 2 میلیون و 848 هزار نفر رسیده است؛ یعنی این تفاوت دانش‌آموزان متوسطه دوم است و در متوسطه اول و ابتدایی به حد سال گذشته رسیده‌ایم.

زرافشان گفت: در مقطع ابتدایی، ارزشیابی توصیفی است و در دوره  اول متوسطه هم عمدتاً دانش‌آموزان در خرداد ماه قبول می‌شوند؛ اما در دوره دوم متوسطه با توجه به امتحانات تجدیدی و انتخاب رشته مقداری عقب هستیم؛ البته نسبت به کل ثبت‌نام در سال تحصیل گذشته، در حال حاضر جلو هستیم اما این تعداد دانش‌آموز در دوره متوسطه باقی مانده است.

وی تصریح کرد:‌ در مجموع با توجه به اینکه برآوردمان 2 میلیون و 600 هزار دانش‌آموز است، حدود 450 هزار دانش‌آموز در کل مقاطع هنوز در کشور ثبت‌نام نکرده‌اند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان دلایل عدم ثبت‌نام این تعداد از دانش‌آموزان، خاطر نشان کرد: این تعداد توزیع استانی می‌شود؛ برای نمونه فرهنگیان یا کارمندان ادارات که بحث نقل و انتقال آنها انجام نشده است و دانش‌آموزانی که تابع موقعیت زندگی پدرشان هستند، هنوز فرزند خود را ثبت ‌نام نکرده‌اند تا محل خدمتشان تعیین شود و بخشی نیز به عوامل بیرونی آموزش و پرورش برمی‌گردد.

زرافشان با تأکید بر اجرای بهتر پروژه مهر یادآور شد: اکثر استان‌های کشور از 25 شهریور به بعد جلساتی برای معلمان و دانش‌آموزان گذاشته‌اند و بنا شده است که اکثر استان‌ها برنامه درسی دانش‌آموزان را قبل از شروع سال تحصیل به آنها بدهند و روز اول مهر دانش‌آموزان با برنامه درسی کار خود را آغاز کنند و امیدواریم با همکاری دانش‌آموزان اولیا و همکاران فرهنگی، سال تحصیلی را از اول مهر آغاز کنیم.

انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها