امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111842
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مسعود اسلامی دبیر علمی شانزدهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق با بیان اینکه آلودگی هوا از جمله مسائلی است که عوارض ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مسعود اسلامی دبیر علمی شانزدهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق با بیان اینکه آلودگی هوا از جمله مسائلی است که عوارض آن همواره مورد بحث بوده است.

وی تصریح کرد: در همین ارتباط پانلی با عنوان بررسی عوارض آلودگی هوا در این کنگره در نظر گرفته شده است. تا با حضور پژوهشگران و متخصصان رشته‌های مختلف و با حضور معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست عوارض آلودگی هوا بررسی شود.

وی افزود: در این پانل عوارض آلودگی هوا بر قلب، ریه و نقش آن در بروز سرطان‌های مختلف و تغییرات ژنتیکی جنین بررسی می‌شود.

اسلامی خاطرنشان کرد: معصومه ابتکار در این پانل وضعیت آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و برنامه‌های لازم برای مدیریت این معضل را بررسی خواهد کرد.

دبیر علمی شانزدهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق درباره میزان مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا تاکید کرد: بر اساس آمارها در سال 1391 در تهران بین 2400 تا 4800 نفر به علت عوارض ناشی از آلودگی هوا فوت کرده‌اند که این میزان با سقوط هواپیمای مسافربری در هر هفته برابری می‌کند.

وی گفت: در مورد سقوط یک هواپیما بارها جلسات و کمیته‌های مختلف تشکیل می‌شود اما معضل آلودگی هوا چنین اقداماتی را در پی ندارد.

اسلامی تصریح کرد: با این وجود که در رابطه با تأثیر آلودگی هوا بر ژنتیک تحقیقات زیادی صورت نگرفته، اما آلودگی هوا می‌تواند ژن مسئول بیماری اوتیسم را فعال کرده و شمار زیادی از نوزادان را به این عارضه مبتلا کند.

دبیر علمی شانزدهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق افزود: عوارض قلبی ناشی از آلودگی هوا خود را به صورت تنگی عروق کرونل، سکته‌های قلبی، تشدید نامنظمی‌های ضربان قلب، نشان می‌دهد که می‌تواند منجر به مرگ فرد شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها