امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111859
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،علیرضا زالی در سمینار بین‌المللی خونهای نادر در مورد دستاوردهای تکنولوژیک و ایجاد زنجیره منظم و متوازن ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،علیرضا زالی در سمینار بین‌المللی خونهای نادر در مورد دستاوردهای تکنولوژیک و ایجاد زنجیره منظم و متوازن برای خون رسانی در کشور گفت: هماهنگ کردن جمعیت ایثارگر و داوطلب اهدا کننده خون در ایران به نحوی که در سازمان انتقال خون انجام گرفته، توفیق بزرگی به شمار می رود.

وی همچنین بر گسترش دانش انتقال خون در دانشکده های پزشکی تأکید کرد و افزود: باید مباحث آموزشی انتقال خون در برنامه های آموزشی دانشجویان و همچنین دوره های باز آموزی پس از فارغ التحصیلی پزشکان قرار گیرد.

رئیس سازمان نظام پزشکی ادامه داد: در انتهای زنجیره انتقال خون در بیمارستانها، جامعه پزشکی و گروههایی که با انتقال خون در ارتباط هستند باید در یک فرایند ملی و مسئولانه بر مصرف خون به عنوان یک ذخیره ارزنده ملی نظارت بهینه داشته باشند.

وی با اشاره به گسترش دانش آکادمیک انتقال خون و ارتقای قابل توجه مهارتهای عملی در سازمان انتقال خون گفت: این دانش و تجربه باید به طور فزاینده افزایش یافته و به مدیریت مصرف خون کمک کند.

زالی با اشاره به تفاهمنامه ای که میان سازمان انتقال خون و سازمان نظام پزشکی کشور برای تحقق این وظیفه ملی منعقد شده است، گفت: در راستای این تفاهم برنامه ملی مصرف بهینه خون با شرکت 13 انجمن تخصصی پزشکی تدوین می‌شود.

وی سمینار بین المللی خونهای نادر را آغاز خوبی برای حساس سازی مسئولان به مسائل چالش بر انگیز خون و انتقال خون دانست.

وی با تأکید بر اهمیت ایران به خاطر ویژگی های خاصی که در زمینه خونهای نادر دارد، گفت: وجود ذخایر ژنتیکی گوناگون و گستردگی نژادی و ژنتیکی در ایران سبب شده، ایران در این زمینه ویژگی های برجسته و خاصی داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها