امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۱۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111864
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
محمدرضا جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: خبرنگاران واقعی کسانی هستند که بتوانند نور به تاریک خانه‌‌ها بتابانند. استاد علوم ...

محمدرضا جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: خبرنگاران واقعی کسانی هستند که بتوانند نور به تاریک خانه‌‌ها بتابانند.

استاد علوم ارتباطات در ادامه افزود: ممکن است مسئولان و مدیران از عملکرد خود گزارشی ارائه دهند که تطابقی با واقعیت نداشته باشد؛ در این میان وظیفه خبرنگاران است که در راستای انجام رسالت حرفه‌ای خود واقعیت‌ها را انعکاس دهند.

وی از اتکای خبرنگاران به حوزه‌‌های خبری خود به عنوان آفت در جامعه رسانه‌‌ای کشور یاد کرد و گفت: دولت باید از اتکای خبرنگاران به حوزه‌‌های خبری بکاهد چرا که این امر به عنوان آفت جامعه رسانه محسوب می‌شود و در عملکردها تاثیر می‌گذارد.

مدیرعامل اسبق روزنامه جوان با تأکید بر ضرورت استقلال خبرنگاران، بیان داشت: زمانی خبرنگاران می‌توانند عملکردی مستقل داشته باشند که تسهیلات لازم برای آنها مهیا شود به‌طوری‌که دغدغه بیمه، بازنشستگی و مسائلی از این دست را نداشته باشند.

استاد و کارشناس علوم ارتباطات با بیان اینکه در تمام دنیا تعریف رسانه مشخص و روشن است، خاطرنشان کرد: در کشور ما خبرنگار یعنی کسی که وابسته به یک رسانه باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها