امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111872
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه ، حمید عسکری مدیر کل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه ، حمید عسکری مدیر کل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه،با اشاره به نقش و جایگاه طبیعت و فضای سبز در تلطیف محیط معنوی امامزادگان و بقاع متبرکه به تشریح عملکرد ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان‌ها در زمینه منابع طبیعی پرداخت و اظهار داشت: با تلاش همکاران،خادمان و متولیان بقاع متبرکه سال گذشته در 350 امامزاده ، بقعه و مکان مذهبی تعداد 91 هزار اصله نهال در مساحتی بالغ بر یک میلیون و 974 متر مربع غرس شده است.

به گفته عسکری ، در این میان استان‌های کرمان، اصفهان و تهران به ترتیب با غرس تعداد 23هزار و 780و 15هزار و 750 و هفت هزار و 230 نهال حائز رتبه های اول تا سوم شدند.

مدیر کل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خاطرنشان کرد: در آذربایجان شرقی بیش از پنج هزار و 500 نهال در 16 امامزاده و بقعه متبرکه در هفته منابع طبیعی غرس شد.

بر پایه این گزارش در آذربایجان غربی 147، اردبیل   200و استان اصفهان 15هزار و 750 اصله نهال در اماکن متبرکه کاشته شد.

همچنین استان البرز با داشتن هفت امامزاده بیش از پنج هزار و 136نهال را در فضای سبز بقاع و امامزادگان به خود اختصاص داد.

عسکری با یادآوری تلاش‌های سازمان اوقاف برای تلطیف فضای معنوی اماکن متبرکه با بهره‌گیری از فضای سبز در آنها متذکر شد: در این راستا در تهران بیش از هفت هزار اصله نهال در 26 بقعه متبرکه و امامزاده غرس شده است.

وی کاشت  شش هزار و 396 اصله نهال در 37 مکان متبرک در استان‌های خراسان شمالی جنوبی و رضوی را از دیگر اقدامات عنوان کرد.

به گفته مدیر کل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امورخیریه، در استان‌های زنجان قزوین کردستان و کرمانشاه و همدان در غرب کشور نیز بیش از پنج هزار و 349 اصله نهال در اماکن مذهبی و متبرکه غرس شده است.

در گزارش مدیر کل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امورخیریه خاطرنشان شده است: با تلاش جدی همکاران در بقاع متبرکه و امامزادگان در استان‌های ایلام سمنان سیستان و بلوچستان کرمان کهکیلویه و بویر احمد و سمنان نیز30هزار و456 تعداد اصله نهال غرس شده است.

وی با اشاره به تاثیر و نقش درختان در گسترش فضای سبز شهرها متذکر شد: همچنین کاشت 12 هزار و 735 اصله نهال در استان‌های گیلان ، مازندران و گلستان و یک هزار و 402 اصله نهال در لرستان هرمزگان و یزد در مناطق جنوبی کشور کاشته شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها