امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111876
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دادگستری استان تهران در راستای اجرایی شدن شیوه نامه صادره از سوی معاونت فرهنگی قوه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دادگستری استان تهران در راستای اجرایی شدن شیوه نامه صادره از سوی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، نشست تخصصی استانی به عنوان «قانون و امر به معروف و نهی از منکر» به ریاست غلامحسین اسماعیلی برگزار شد.

در این نشست رئیس کل دادگستری استان تهران اظهار داشت: اهمیت مقوله امر به معروف و نهی از منکر بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: تحقق این امر علاوه بر اینکه یک وظیفه فردی و اجتماعی است از مهمترین وظایف جامعه اسلامی نیز به شمار می‌رود و اجرای قوانین الهی توسط حکومت در سایه بها دادن به این امر مهم تسهیل خواهد شد.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به کلام کوتاهی از حضرت علی (ع) گفت: دوام و قوام شریعت بر فریضه امر به معروف و نهی از منکر و همچنین اجرای حدود الهی استوار است که هر دو اینها بدون حکومت قابل تحقق نیست و جزء وظایف حاکمیت به شمار می‌رود.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به تمدید مقدمات برگزاری همایش «قانون و امر به معروف و نهی از منکر» اظهارداشت: برپایی این نشست در واقع استفاده از نظرات دوستان در جهت بالا بردن غنای همایش ملی است.

وی ادامه داد: موضوعات مهمی همچون خلاءهای قانونی یا نحوه حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر می‌تواند از موضوعات مهم این جلسه باشد تا همکاران نظرات خود را به صورت کتبی یا شفاهی اعلام کنند البته قابل ذکر است که دستگاه قضایی در چارچوب وظایف قانونی خود با قاطعیت تمام اقدامات لازم را انجام می‌دهد اما به نظر می‌رسد قبل از اقدام قضایی ضرورت دارد بر مقدمات امر، برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: مهمترین مطلب در این میان این است که باید ابتدا خودمان عامل به معروف و تارک منکرات باشیم و به هر آنچه امر می‌کنیم التزام عملی داشته باشیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها