امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111886
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «فلیپه کالدرون» رئیس جمهور سابق مکزیک اذعان داشت: نیروهای امنیتی این کشور در طول دوران ریاست ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «فلیپه کالدرون» رئیس جمهور سابق مکزیک اذعان داشت: نیروهای امنیتی این کشور در طول دوران ریاست جمهوری وی(2012-2006) در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر سو استفاده‌های کرده‌اند.

خبرگزاری «نوتیمکس» در این خصوص نوشت: کالدرون طی این مصاحبه گفت، متاسفانه در طول گسترش عملیات‌های نیروهای امنیتی مکزیک، در طول دوره ریاست جمهوری وی سو استفاده‌هایی از سوی آن‌ها صورت گرفته است.

دست کم 5 هزار و 600 مورد شکایت به دلیل سو استفاده‌های نیروهای امنیتی مکزیک در بین سال های 2012-2010 به کمیسیون ملی حقوق‌بشر ارائه شده است.

سازمان‌های دفاع از حقوق‌بشر اعلام کردند که نیروهای امنیتی مکزیک در طول ریاست جمهوری کالدرون، بیش از 170 مورد شکنجه، ناپدید کردن 39 نفر و 24 مورد قتل بدون انجام محاکمات قضایی انجام داده‌اند.

آمار و ارقام حاکی از آن است که این سو استفاده‌های نیروهای امنیتی مکزیک در طول دوره ریاست جمهوری کالدرون نه تنها باعث کاهش نرخ قاچاق مواد مخدر در این کشور نشده بلکه باعث افزایش و گسترش آن نیز شده است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها