امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111890
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از روزنامه دیلی‌تلگراف «ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا، تاثیر رای «آری» به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از روزنامه دیلی‌تلگراف «ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا، تاثیر رای «آری» به استقلال اسکاتلند را فراتر از مرزهای انگلستان دانسته، بر این باور است که این تصمیم کل اتحادیه اروپا را متاثر خواهد کرد.
آقای راخوی، امروز (چهارشنبه) در نشست اعضای پارلمان در مادرید گفت همه‌پرسی‌های استقلال همچون همه‌پرسی اسکاتلند در بیشتر موارد نتیجه‌ای جز «فقر و بحران اقتصادی وسیع‌تر» ندارد و به ضرر یکپارچگی است.
وی در ادامه افزود: «همه در اتحادیه اروپا فکر می‌کنند که این فرآیند به شدت منفی است. اروپا برای کنار هم قراردادن ایالت‌ها ساخته شده و نه جداسازی آنها.»
راخوی با تاکید بر اینکه اسکاتلند پس از استقلال می‌بایست بار دیگر به عنوان یک کشور جدید برای عضویت در اتحادیه اروپا اقدام کند، گفت هر عضو اتحادیه اروپا می‌تواند ورود اسکاتلند را به جمع اعضا وتو کنند.
راخوی اشاره کرد که اسپانیا چنین خواهد کرد و افزود: «استقلال اسکاتلند، پرستیژ اقتصادی-سیاسی انگلستان را زیر سوال می‌برد. اتحادیه اروپا به انگلستان (متحد) نیاز دارد.»
کاتالان‌ها خسته از بحران‌های اقتصادی اسپانیا، مشتاقانه نتایج همه‌پرسی اسکاتلند را به تماشا نشسته‌اند و امیدوارند که همه‌پرسی استقلال کاتالونیا را در نوامبر جاری برگزار کنند.
کاتالونیا یکی از ثروتمندترین و صنعتی‌ترین ایالت‌های اسپانیا است. پارلمان محلی کاتالونیا بناست طی قطعنامه‌ای اعلام کند که آیا همه‌پرسی که «آرتور ماس» رییس دولت محلی کاتالونیا قول آن را داده است در دو ماه آینده برگزار خواهد شد یا خیر.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها