امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111897
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «آناتولی» ترکیه، در پی تسلط روز گذشته معترضان یمنی و جنبش انصارالله، ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «آناتولی» ترکیه، در پی تسلط روز گذشته معترضان یمنی و جنبش انصارالله، بر برخی مناطق در شمال غربی صنعا، ارتش یمن تدابیر امنیتی خود در شهر «مأرب» را تا منطقه «حلحلان» واقع در غرب این شهر تقویت کرد.

منابع امنیتی یمن به «آناتولی» گفتند که دو گردان نظامی از تیپ 14 و 312 برای آغاز عملیات بازپس گیری پایگاه‌های نظامی خود در مجاورت مسیر ارتباطی صنعا و استان مأرب واقع در شمال شرق یمن وارد مناطق «حلحلان» و «مفرق الجوف» شدند.

پس از حملات مختلف به معترضان یمنی، جنبش «انصارالله» وابسته به حوثی‌های یمن مقر حزب سلفی «الاصلاح» در روستای «القابل» واقع در شمال غرب صنعا را منهدم کردند و موفق شدند کنترل این روستا و حومه آن را در دست خود بگیرند.

در درگیری روز گذشته عناصر حزب سلفی الاصلاح یمن و جنبش انصارالله در روستای«القابل»، واقع در شمال غرب صنعا، 22 نفر کشته شدند که 12 نفر از آنها حوثی هستند.

درگیری حوثی‌ها با نیروهای ارتش و سلفی از چند ماه پیش و از استان عمران آغاز شد. سلفی‌ها که وابسته به حزب تجمع اصلاح یمن هستند با حمله به حوثی‌ها جنایات زیادی در استان عمران رقم زدند که با مقاومت و واکنش حوثی‌ها همراه شد و این استان عملا وارد جنگ شد. حوثی‌ها پیشروی زیادی در این شهر کردند و خواستار دخالت صنعا برای آرام کردن اوضاع شدند اما ارتش یمن نیز در حمایت از حزب یمنی «تجمع الاصلاح» وارد عمل شد و دامنه درگیری‌ها در این استان گسترش یافت.

انتهای پیام/ص

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها