امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111901
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، سوریه اخیرا اطلاعاتی را درباره سه تاسیسات شیمیایی جدید خود که پیشتر در ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، سوریه اخیرا اطلاعاتی را درباره سه تاسیسات شیمیایی جدید خود که پیشتر در مورد آن گزارشی ارائه نکرده بود، در اختیار سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی قرار داده است.

منابع دیپلماتیک غربی به رویترز گفتند که تاسیسات تحقیقات و توسعه و آزمایشگاه تولید گاز سمی رایسین از جمله این تاسیسات است.

به گفته این منابع دیپلماتیک، سوریه به سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی لیست جزئیات سه تاسیسات خود در چارچوب امحای تسلیحات شیمیایی سوریه را ارائه کرد.

در همین حال، وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که دولت حزب «عدالت و توسعه» حزب حاکم ترکیه همچنان به تبلیغات ضد سوری خود درباره استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی ادامه می دهد.

این منبع عضو وزارت خارجه به سانا گفته که «نقش تخریبی دولت ترکیه از طریق آموزش، تجهیز و تسهیل تردد ترویست ها و انتقال آنها به سوریه و تجهیز آنها به مواد شیمیایی و یا خرید نفت سوریه از تروریست‌های داعش نمایان شد».

به گفته این منبع سوری، «دولت ترکیه با جعل محتوای گزارشات کمیته‌های وابسته به سازمان ملل در خصوص استفاده از گازهای سمی کلر در سوریه، تصمیمات بین‌المللی ویژه مبارزه با تروریسم و قوانین بین المللی را آشکارا نقض می‌کند».

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه نیز اخیرا در مصاحبه با شبکه «سی‌سی‌تی‌وی» چین گفته که سوریه از پیش‌نویش قطعنامه درباره تسلیحات شیمیایی که به شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد شده، نگران نیست.

این در حالی است که «سیگرید کاگ» رئیس سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی سازمان ملل بارها هنگام ارائه گزارشات خود به سازمان ملل درباره امحای تسلیحات شیمیایی سوریه بر همکاری کامل دمشق با این نهاد بین المللی تاکید کرد.

رئیس سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی چندی پیش اعلام کرده بود که دولت سوریه به تعهدات خود برای انتقال و انهدام سلاح های شیمیایی عمل کرده است به طوری که بیش از 92 درصد تسلیحات شیمیایی را از بین برده است.

بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد پیش از این گفته بود که «دمشق استفاده از گاز کلر سمی را به شدت تکذیب می‌کند و هدف از این ادعاها تلاش برای نادیده گرفتن موفقیت دولت سوریه در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است».

انتهای پیام/ص

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها