امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111908
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رویترز خبر داد که سه میلیون بشکه نفت کردستان عراق برای صاردات به شرق آسیا از طریق ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رویترز خبر داد که سه میلیون بشکه نفت کردستان عراق برای صاردات به شرق آسیا از طریق نفت‌کش‌ بارگیری شد.

رویترز خبر داده که احتمالاً چین خریدار نفت کردستان عراق خواهد بود و افزود: دو منبع مطلع خبر داده‌اند که مذاکراتی هم میان اربیل و پکن در جریان است تا 4 میلیون بشکه نفت کردستان عراق به چین صادر شود.

رویترز تصریح کرد که مشخص نیست که آیا محموله 3 میلیون بشکه‌ای که هم اکنون به سمت شرق آسیا ارسال شده بخشی از توافق بین پکن و اربیل برای توافق صادرات 4 میلیون بشکه نفت باشد.

احتمال می‌رود که این اقدام چین در گفت‌وگو با دولت منطقه کردستان عراق برای واردات نفت منجر به خشم دولت بغداد شود.

این درحالی است که کردستان عراق پیش از این همه با صادرات نفت به ترکیه بدون هماهنگی با دولت مرکزی عراق باعث ایجاد تنش در روابط بغداد - اربیل شده بود.

مقامات کردستان عدم پرداخت حقوق کارکنان منطقه کردستان توسط دولت نوری المالکی نخست وزیر سابق را دلیل فروش نفت بدون هماهنگی با بغداد عنوان کرده بودند.

این درحالی است که در دولت جدید عراق به نخست وزیری حیدر العبادی مسئولیت وزرات دارایی عراق به «روژ نوری شاویس» که از ائتلاف کردهای عراق است، رسیده است.

براساس توافقات صورت گرفته میان اربیل و بغداد منطقه کردستان عراق باید نفت خود را با هماهنگی دولت مرکزی صادر کند.
انتهای پیام/
 
   
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها