امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111915
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا برای توضیح در رابطه با راهبرد این کشور برای «مبارزه با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا برای توضیح در رابطه با راهبرد این کشور برای «مبارزه با داعش»، در جلسه استماع کمیته اطلاعات مجلس سنا حاضر شد.

جان کری در جلسمه استماع اظهار داشت:ما راهبردی واضحی برای مغلوب کردن داعش داریم. تاکنون 50 کشور با تشکیل ائتلاف علیه داعش موافقت کرده‌اند. این نبرد همانند نبرد خلیج فارس در سال 1991 یا 2003 نیست و نیروی زمینی آمریکا به منطقه اعزام نخواهند شد.

کری افزود: نیروهای آمریکا از ارتش عراق در نبرد علیه داعش حمایت خواهند کرد.

وی در حمایت از مخالفین حکومت فعلی سوریه گفت: آن‌ها باید از این فرصت استفاده کنند تا بتوانند جایگزین قابلی برای رژیم فعلی سوریه باشند.

کری همچنین از رهبران عربستان سعودی تشکر کرد و ابراز داشت که ما به هر کشوری در همکاری نظامی نیاز نداریم و خواهان آن نیستیم که هر کشوری در این زمینه به ما کمک کند.

وی افزود: ما درباره مسئله داعش دارای طرح و برنامه هستیم و در حال تصمیم گیری برای تعیین نقش هر کشور در ائتلاف ضد داعش می‌باشیم.

جان کری در ادامه با عدم اشاره به تعداد نیروهای نیروهای آمریکایی تاکید کرد که نیروهای ما در نبرد علیه داعش دارای گذرنامه‌های آمریکایی هستند.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه ابراز داشت: ضرورت دارد به تلاش‌های خود برای نابودی کامل داعش ادامه دهیم.

وی در انتها بار دیگر مواضع قبلی خود را در خصوص حضور ایران در ائتلافدداعش بیان کرد و گفت که از ایران برای شرکت در این ائتلاف دعوت نمی‌کنیم.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها