امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111923
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
مهدی قزلی مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون برگزاری شب‌های شعر

مهدی قزلی مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون برگزاری شب‌های شعر «ترانگیزان» که امروز اولین جلسه آن برگزار خواهد شد، اظهار داشت: از آنجایی که اغلب در محافل شعری و یا شب‌های شعر، دچار این آفت هستیم که شاعران ابیات و سروده‌های قدیمی خود را خوانده و کمتر از اشعار جدید خود می‌خوانند، بر این اساس به نظر می‌آید فضای شعری ما دچار رکود شده است.

مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی تاکید کرد: با توجه به موارد مذکور برنامه و شب‌های شعری تشکیل دادیم که شاعران اشعار جدید و قرائت نشده خود را بخوانند، از جهتی هم برای اینکه حاضران و شاعران انگیزه داشته باشند یکی از پیشکسوتان عرصه شعر را به عنوان دبیر در هر جلسه معرفی خواهیم کرد اما اجرای کلی برنامه بر عهده بنیاد خواهد بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه به صورت ماهانه، یک دبیر معرفی خواهد شد تا این نشست‌ها را اداره کند، بیان کرد: هدف ما این است با حضور یکی از شاعران پیشکسوت با نام دبیر بتوانیم در کنار حضور جوانان، جریان‌ساز عمل کنیم. اولین نشست نیز به بهانه روز شعر و ادب و بزرگداشت شهریار برپا خواهد شد.

قزلی در پاسخ به اینکه در نظر ندارید برترین اشعار قرائت شده را گردآوری و مجتمع منتشر کنید، گفت: پس از اینکه اشعار در نشست‌های ماهانه قرائت شود رسانه‌ها، وبلاگ‌ها و فضای عمومی از آنها استفاده کرده و آن را منتشر می‌کنند، ما نگران این موضوع نیستیم، البته با راه‌اندازی سایت و مجله الکترونیکی بنیاد این اشعار را از آن طریق بازتاب خواهیم داد.

این نویسنده در پایان ابراز امیدواری کرد این نشست‌ها با نام شب‌های شعر «ترانگیزان» با استقبال دو سویه میان مخاطبان و شعرا مواجه شود و خبرداد: امیدواریم از جلسه سوم و چهارم بتوانیم این نشست‌ها را از پایتخت به سمت شهرستان‌ها هدایت کنیم تا در خارج از تهران نیز شاهد برپایی جلسات شعری باشیم.

گفتنی است، اولین شب شعر «ترانگیزان» در آستانه روز شعر و ادب فارسی با خوانش سروده‌های عاشقانه و  دبیری محمدعلی بهمنی برگزار می‌شود. این محفل ادبی امروز چهارشنبه 26 شهریور از ساعت 18 تا 20 در خانه اندیشمندان علوم انسانی برقرار خواهد بود.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار