امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111929
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب«گردش روزگار بر عکس است» به کوشش یوسف نیک‌فام منتشر ‌شد و به زودی در اراک با ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب«گردش روزگار بر عکس است» به کوشش یوسف نیک‌فام منتشر ‌شد و به زودی در اراک با حضور نویسنده رونمایی می‌شود.

این کتاب به زندگی و خاطرات شفاهی محمدحسین جمالزاده می‌پردازد که بیش از چهل سال سابقه عکاسی در اراک دارد و مجموعه نفیسی از عکسهای تاریخ اراک، شخصیت‌ها و چهره‌های ماندگار اراک، ورزشکاران، هنرمندان تئاتر و موسیقی، شاعران، نویسندگان، دانشگاهیان، پزشکان، فرهیختگان اراک و... را در گنجینه خود دارد.

کتاب با عکس‌هایی از دوران مختلف زندگی جمالزاده و تصاویری که او عکاسی کرده است مزین شده است. عکس‌هایی از روزهای تظاهرات انقلاب در اراک، اولین نمازجمعه رسمی در اراک، مدرسه عالی علوم اراک(دانشگاه اراک)، دومین جشن فرهنگ و هنر در موزۀ چهارفصل اراک، اجرای نمایش«شنل» در تالار نمایش ماشین‌سازی اراک چند نمونه‌ای از آنهاست که در کتاب درج شده است.

جمالزاده در بخشی از کتاب درباره ویژگی‌های یک عکاس خوب چنین می‌گوید: «عکاسی تنها فشار دادن دکمه شاتر دوربین نیست. این کار از  بچه‌ها هم ساخته است. یک عکاس خوب مانند یک جراح قلب است که باید بسیار دقیق عمل کند و روحش را در سوژه عکس خود بدمد. عکس گرفتن زاویه خوب، دید خوب، نور خوب و سوژه خوب می‌خواهد تا آن عکس جاودانه بماند. یک عکاس خوب باید وقتی پشت دوربین عکاسی قرار می‌گیرد، با تمام وجود در خدمت کارش باشد و چنین ویژگی، راز ماندگاری یک عکس خوب است.»

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها