امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111934
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
«حسن محمدی» مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اهمیت واگذاری ...

«حسن محمدی» مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اهمیت واگذاری اجرای برنامه‌های قرآنی به مؤسسات مردم‌نهاد، بیان داشت: واگذاری اجرای برنامه‌های باید از طریق مرجعی قانونی با ساختاری تشکیلاتی باشد تا بتوانیم پس از واگذاری نتیجه مطلوبی نیز داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اتحادیه مؤسسات قرآنی برای اجرای طرح و برنامه‌ها مختلف آمادگی خود را اعلام کرده است، افزود: اتحادیه، نماینده مؤسسات قرآنی است بنابراین اگر بخواهیم برنامه‌ها را به مؤسسات واگذار کنیم باید از طریق اتحادیه اقدام به این کار کرد.

محمدی با انتقاد از عدم واگذاری طرح‌های قرآنی به اتحادیه مؤسسات قرآنی، خاطر نشان کرد: متأسفانه هم‌اکنون برخی از برنامه‌های قرآنی بی‌واسطه به مؤسسات قرآنی واگذار شده به طور مثال امسال اجرای دوازدهمین دوره آزمون قرآن و عترت ارشاد به مؤسسات محول شده است اما در این رابطه اتحادیه مؤسسات قرآنی که در اولویت قرار دارد، نقشی ایفا نمی‌کند.

برون‌سپاری برنامه‌های قرآنی بازدهی بیشتری دارد

مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی ادامه داد: اگر اجرای برنامه‌ها به اتحادیه واگذار شود به طور حتم با توجه به ظرفیت این اتحادیه در شناسایی مؤسسات فعال علاوه بر اینکه باری از دوش دولت برداشته می‌شود، فعالیت‌های مؤسسات بهتر پیگیری خواهد شد و می‌توان به اجرای بهتر برنامه‌ها امیدوار بود.

محمدی با اشاره به اینکه مسئولیت بخش‌های دولتی سیاست‌گذاری است، گفت:‌ برون‌سپاری اجرای برنامه‌ها یکی از مهم‌ترین مطالبات رهبری است بنابراین بخش‌های دولتی باید طوری برنامه‌ریزی کنند که اجرای طرح‌ها را به بخش‌های دیگر بسپارد تا علاوه بر بازدهی بیشتر، مطالبات رهبری را نیز محقق سازند اما متأسفانه هم‌اکنون آنچه در عمل مشاهده می‌شود با شعارها مغایر است بنابراین شایسته است بخش‌های دولتی به مؤسسات مردم‌نهاد توجه بیشتری داشته باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها