امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111946
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 105
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اکبر حلیمی با اشاره به اینکه در تمام این سال‌ها تمرکز تئاتر و نمایش عروسکی در پایتخت است، گفت: این ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اکبر حلیمی با اشاره به اینکه در تمام این سال‌ها تمرکز تئاتر و نمایش عروسکی در پایتخت است، گفت: این تمرکز تنها برای اجراها نبوده بلکه در بخش دانشگاهی نیز وجود دارد و گروه‌های حرفه ای نیز در تهران فعالیت داشته و نمایش‌هایشان اجرا می‌شود.

وی در ادامه به برگزاری جشنواره‌های نمایش عروسکی در مناطق مختلف ایران اشاره کرده و یادآور شد: امیدوارم روزی برسد که جشنواره نمایش عروسکی در مناطق مختلف نیز برگزار شود و اجراهای جشنواره نیز تنها در یک شهر متمرکز نباشد.

کارگردان نمایش «میهمان غار» افزود: امیدوارم جشنواره عروسکی هر سال برگزار شود و اگر برای حضور گروه های خارجی مشکلاتی وجود دارد، این جشنواره به صورت ملی و در کشور برگزار شود. مستمر برگزار شدن جشنواره و همچنین میزبانی شهرهای دیگر جز پایتخت تاثیرات قابل تاملی در عرصه رشد و گسترش نمایش عروسکی و آشنایی مردم با این هنر نمایشی دارد.

حلیمی همچنین به ظرفیت استان های دیگر اشاره کرده و گفت: به همراه گروهم این نمایش را بیش از 250 بار برای کودکان و دانش آموزان در مشهد اجرا کرده ایم. این نشان می دهد در هر شهر ظرفیت برای پذیرش نمایش عروسکی وجود دارد. در حال حاضر مردم تعریف درستی از نمایش عروسکی ندارند اما اگر اجراهای عمومی گسترده شود به طور حتم مردم از آن استقبال می کنند.

این کارگردان تصریح کرد: جشنواره ها می توانند، مشوق گروه های جوان نمایش عروسکی باشند و خیلی از شهرستان ها ظرفیت اجرای نمایش های عروسکی را دارند اما باید برنامه ریزی دقیق و درستی صورت بگیرد.

حلیمی در پایان گفت: گروه های نمایشی در شهرستان ها و استان ها سختی های بیشتری نسبت به تهران دارند و امیدوارم بستر مناسبی برای فعالیت  گروه های نمایش عروسکی در شهرستان ها ایجاد شود.

گفتنی است؛ علی اکبر حلیمی از جمله کارگردانان مشهد است که در این دوره از جشنواره نمایش «میهمان غار» را اجرا می‌کند. این نمایش روز پنج شنبه 27 شهریور ماه در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها