امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111950
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین جلسه از سلسله نشست هاى تخصصى انجمن بازیگران سینماى ایران در سال 1393 عصر 25 شهریور ماه با عنوان "

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین جلسه از سلسله نشست هاى تخصصى انجمن بازیگران سینماى ایران در سال 1393 عصر 25 شهریور ماه با عنوان " بازى و صورت" توسط محسن عبدالهیان به همراه جمعى از بازیگران،دانشجویان هنر و دست اندرکاران سینماى ایران در تالار سیف الله داد خانه سینما برگزار شد.

در ابتدا على دهکردى نایب رئیس انجمن،ضمن خیر مقدم گزارشى اجمالى پیرامون رخداد هاى انجمن داد و گفت:در طى نیمه اول امسال،رویدادهاى تلخ و شیرینى براى خانواده سینما و بازیگران کشورمان رخ داده است.از دست دادن دوستان و همکاران دوست داشتنى: حمید مهرآرا،ناصر گیتى جاه،باقر صحرارودى و حسن رضیانى، بخش تلخ، و افتخاراتى که بوسیله بازیگران سینماى ایران رقم خورده است را بخش شیرین آن دانست.

در حوزه صنفى پرویز پرستویى به عنوان یکى از اعضاى شوراى عالى سینما و شهره لرستانى به عنوان نماینده انجمن در شوراى داورى خانه سینما انتخاب شدند.

وى در ادامه به حضور لیلا حاتمى در هیئت داوران جشنواره کن،نیکى کریمى به عنوان رئیس هیئت داوران بخش بین الملل جشنواره ادینبورگ و دریافت جایزه توسط میترا حجار به عنوان بهترین بازیگر زن در جشنواره بین المللى فیلیپین هم اشاره کرد.دهکردى درباره جشن خانه سینما گفت:یکى ازویژگى هاى بسیار مهم جشن امسال،بزرگداشت امین تارخ رئیس انجمن بازیگران سینماى ایران بوده است.ضمنا على دهکردى به نمایندگى از سوى شوراى مرکزى،دریافت تندیس جشن خانه سینما را به هنگامه قاضیانى،یکتا ناصر،حمید آذرنگ و میلاد کیمرام تبریک گفت.

وى در پایان در باره سخنران نشست گفت:محسن عبدالهیان،اولین متخصص زبان و صورت در ایران است و داراى مدرک تخصصى شناسایى و تشخیص حس ها و حالات چهره از آمریکا است.وى کتاب"زبان و صورت"را تالیف و به نگارش درآورده که به زودى وارد بازار کتاب خواهد شد.

سپس محسن عبدالهیان سخنرانى خود را که با نمایش فیلم همراه بود را آغاز کرد.وى در ابتدا گفت:با دانستن زبان بدن مى توان از روى رفتار بدن انسان ها به واقعیت پشت کلام هر فرد پى برد،اما صورت افراد هم داراى زبان است و با شناخت این علم حقیقت پشت کلام هر فرد نمایان مى شود.صورت انسان ها قابل ترجمه شدن هستند و کمتر از یک ثانیه حقیقت پشت کلام انسان ها نمایان مى شود،چون صورت انسان داراى عضلاتى است که حرکات بسیار ریزى را در خود دارد.وقتى کسى از حرف فرد دیگرى ناراحت است ولى متظاهرانه لبخند مى زند،با دانستن این علم مى توان حالات غم و ناراحتى را در چهره اش دید.

وى افزود:اگر بازیگران به این علم آگاهى داشته باشند به دلیل تشریح حرکات عضلات چهره،مى توانند به صورت تکنیکال به ایفاى نقش بپردازند.درحقیقت زبان صورت توانایى تشخیص حرکات چهره،حالات چهره و تعبیر و تفسیر آنهاست.

در پایان نشست على دهکردى ضمن تقدیر از محسن عبدالهیان اظهار نمود که این جلسه یکى از جذاب ترین جلسات تخصصى انجمن بازیگران سینماى ایران بوده است.

در این جلسه افسانه چهره آزاد، کورش سلیمانى،قربان نجفى،خاطره حاتمى،مانى کسرائیان،حسین عابدینى،عطیه غبیشاوى،معصومه میرحسینى،محمد ابهرى،اکبر قدمى،محمدرضا حقگو،ناصرلقائى،مالک سراج،على اصانلو،رضا صفایى پور،محسن خرمدره،امیر باران لویى،محمد کد خدایى،فرزاد حاتمیان و....حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها