امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111953
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روابط عمومی رادیو جوان ویژه برنامه‌های شبکه جوان رابه مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس رابه این شرح ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روابط عمومی رادیو جوان ویژه برنامه‌های شبکه جوان رابه مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس رابه این شرح اعلام کرد:

- «مسابقه فرمانده» کاری ازگروه جوان و اندیشه شبکه جوان است که 31 شهریور تا 6 مهرماه از ساعت 17 تا 18:30 از این شبکه پخش می شود. این برنامه با هدف بازخوانی تاریخ پرافتخار سال‌های دفاع مقدس و معرفی موقعیت ها و چهره های افتخارآفرین کشورمان تهیه شده است. در این برنامه از فرماندهان ارتش و سپاه به عنوان داوران مسابقه دعوت شده است، شرکت کنندگان هم از جوانان نخبه کشور درحوزه‌های مختلف از مخترعین، کارآفرینان، نفرات برتر کنکور، مدیران جوان و برنامه‌سازان نخبه صدا و سیما هستند.

مبنای مسابقه به این صورت است که یکسری موقعیت های جنگی برای شرکت کنندگان در مسابقه

مطرح می شود که واقعا در طول سال‌های دفاع مقدس اتفاق افتاده است. شرکت کنندگان در مسابقه تدبیر خودشان را برای برون رفت از آن شرایط جنگی مطرح می‌کنند، بهترین راه حل مطرح شده مبنای امتیاز دهی برای دو گروه شرکت کننده قرار می گیرد.

«به طرف خط» عنوان برنامه جُنگ از گروه جوان و اندیشه است که از تاریخ 31 شهریور تا 6 مهرماه از ساعت 14 تا 15 ازشبکه جوان پخش می‌شود. این برنامه دستمایه معرفی عملیات‌های موفق 8 سال دفاع مقدس است. برای هر روز برنامه یک عملیات در نظر گرفته شده است و طراحی‌ها در برنامه متناسب با ظرفیت آن عملیات است.

میهمانان دعوت شده در این برنامه از ارتش و سپاه و مربوط به آن عملیات هستند. با توجه به این که این برنامه محیطی است شنوندگان برنامه نیز با حضور در باغ موزه دفاع مقدس می‌توانند با این برنامه تعامل داشته باشند.

«به روایت قصه‌ها» کاری از باشگاه رادیویی جوان است که با هدف آشنایی با ادبیات دفاع مقدس تهیه شده است این برنامه سه شنبه یکم مهرماه ساعت 23 پخش می‌شود.

«عشق سرزده» برنامه مستند گزارشی از باشگاه رادیویی جوان است که چهارشنبه 2 مهرماه ساعت 23 پخش می‌شود. این برنامه روایت دو نفر است که به قطعه شهدای بهشت زهرا می‌روند و برای آشنایی با زندگی یک شهید با یکی از اعضای خانواده وی گفت‌وگو می‌کنند به این بهانه بخشی از تاریخ دفاع مقدس را مرور می‌کنند.

«آبادان 5 کیلومتر» در باشگاه رادیویی جوان با ساختار مستند تولید شده است این برنامه شنبه 5 مهر ماه ساعت 23 از شبکه جوان پخش می‌شود. «آبادان 5 کیلومتر» با هدف افزایش روحیه پایداری و مقاومت در جوانان تهیه شده است. این برنامه مستند به صورت دو روایت موازی ساخته شده است. روایت نخست را افرادی که زمان جنگ در آبادان ماندن و از شهر خود دفاع کردند تعریف می‌کنند. روایت دوم را افرادی که برای حفظ جان کودکان خود به شهرهای اطراف آبادان رفتند، بیان می‌کنند.

«آشنای غریب» با هدف ایجاد انگیزه در نسل جوان برای تلاش بیشتر و امید داشتن به آینده بهتر تهیه شده است. این برنامه با ساختار مستند گزارشی به  بررسی زندگی یک جانباز دفاع  مقدس می‌پردازد. آشنای غریب توسط باشگاه رادیویی جوان تهیه شده و روز یکشنبه 6 مهرماه در ساعت 23 از شبکه جوان پخش می‌شود.

برنامه «تویی که نمی شناختمت» با هدف توجه به ارزش‌ها در بین جوانان و روایت جنگ از زبان افرادی است که خودشان جنگ را تجربه نکرده‌اند در باشگاه رادیویی جوان تهیه شده است. این برنامه 31 شهریورماه در ساعت 23 از شبکه جوان پخش می‌شود.

«هلهله فرشته‌ها» عنوان برنامه مستند گزارشی از باشگاه رادیویی جوان است که روز جمعه 4 مهرماه ساعت 20:30 از شبکه جوان پخش می‌شود. این برنامه با موضوع ازدواج آسان در قالب مصاحبه و روایت‌های مستند به بررسی سبک زندگی جوانان در دو نسل مختلف می‌پردازد و به این موضوع تأکید دارد که رزمندگان در سخت‌ترین شرایط و بحران جنگ از ازدواج غافل نبودند. معرفی الگو از جوانان امروز که جشن عروسی‌های خلاق و کم خرج برگزار کرده‌اند از بخش‌های دیگر این برنامه است.

«از قاصدک‌ها چه خبر» برنامه مستند گزارشی از باشگاه رادیویی جوان است که به گفت‌وگو با گزارشگران فعال در رادیو جبهه می‌پردازد. با توجه به نقش پر رنگ و حیاتی رادیو جبهه در زمان دفاع مقدس فرصتی فراهم شده که خاطرات دفاع مقدس را از زبان راویان رادیو جبهه بشنویم. این برنامه از 1 تا 6 مهرماه ساعت 9:45 از شبکه جوان پخش می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها