امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111968
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۵۳
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در رام‌الله، شرکت‌‌های صهیونیستی فعال در عرصه بازاریابی خرما تلاش می‌کنند، تصمیم تحریم محصولات

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در رام‌الله، شرکت‌‌های صهیونیستی فعال در عرصه بازاریابی خرما تلاش می‌کنند، تصمیم تحریم محصولات شهرک‌های صهیونیست‌نشین احداث شده در اراضی فلسطینی در بازارهای اروپایی را دور زده و از معافیت‌‌های گمرکی در نظر گرفته شده برای فلسطینیان با این کشورها استفاده کنند که خرمای تولیدی مناطق فلسطینی‌نشین را از پرداخت مالیات معاف می‌کند.

وزارت اقتصاد تشکیلات خودگردان فلسطین در این‌باره افشا کرد که برخی شرکت‌های صهیونیستی با سوء استفاده از فصل برداشت خرما در مناطق فلسطینی، خرمای شهرک‌نشینان صهیونیست را در بازارهای بین المللی به فروش برسانند و در این راه از دستاویزهای مذهبی از جمله «هولی لند» و عنوان «قبه الصخره» بهره برداری می‌کنند و یا اینکه برخی تجار را فریب می‌دهند تا با خرید خرماهای شهرک‌نشینان صهیونیست با بسته‌بندی مجدد، آنها را به عنوان خرماهای فلسطینی به فروش برسانند.

«ابراهیم القاضی»، مدیرکل سازمان حمایت از مصرف کننده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در رام الله گفت:‌ بازرسان این سازمان با همکاری موسسات دولتی و متخصص در امر صادرات خرما موفق به ضبط مقدار زیادی خرمای اسرائیلی شدند که تحت عنوان خرمای فلسطینی و در بسته‌بندی‌های مخصوص خرماهای فلسطینی در حال صدور به کشورهای دیگر بود.

القاضی افزود:‌ وزارت اقتصاد فلسطین طی سال جاری میلادی موفق شد، مانع صادرات 20 تُن خرمای تولیدی شهرک‌نشینان صهیونیست به کشورهای دیگر به نام خرمای فلسطینی شود.

از سوی دیگر «احمد فارس»، مسئول بخش کشاورزی استان اریحا و الاغوار نیز در این خصوص پیش بینی کرد: تولید خرمای این استان در سال جاری میلادی به 4 هزار تُن برسد که رشد یک هزار تنی را در مقایسه با سال پیش از آن نشان می‌دهد و انتظار می‌رود، تولید نخلستان‌های این استان تا 4 سال آینده به 10 هزار تُن برسد که 4 کارخانه، آنها را بسته بندی و به 25 کشور جهان صادر می‌کنند.

در این راستا وزارت اقتصاد فلسطین بار دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست نسبت به این اقدام شرکت‌های صهیونیستی فعال در اراضی فلسطینی 1967 واکنش نشان دهند.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها