امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۱۵:۰۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 112
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۸
تعداد بازدید: 386
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل، آویگدور لیبرمن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه (20 فروردین) بار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل، آویگدور لیبرمن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه (20 فروردین) بار دیگر از نتیجه آخرین دور مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای 1+5 دربه گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل، آویگدور لیبرمن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه (20 فروردین) بار دیگر از نتیجه آخرین دور مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای 1+5 در آلماتی قزاقستان ابراز ناامیدی کرد و گفت دنیا دارد در برابر ایران کوتاه می‌آید.

لیبرمن که رئیس کنست اسرائیل در کمیته دفاعی و امور خارجه این رژیم است در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «نتایج آخرین دور گفت‌وگوها بین قدرتها و ایران نشان می‌دهد غرب به طور غیررسمی ایران مجهز به بمب هسته‌ای را پذیرفته است، همان‌طور که آنها پیشتر کره شمالی هسته‌ای و یا اشغال چکسلوواکی توسط هیتلر را پذیرفتند.»

لیبرمن ادعا کرد: «این پذیرش به معنی این است که ایران تا اواخر سال جاری خواهد توانست بمب هسته‌ای بسازد.»

دور دوم مذاکرات ایران با کشورهای 1+5 برای حل آنچه کشورهای غربی به آن «مناقشات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران» می‌گویند چند روز قبل در آلماتی قزاقستان پایان یافت.

سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و سرپرست تیم مذاکره کننده ایران در پایان این دور گفت‌وگوها گفت: « در 2 روز گذشته،بحث‌های محتوایی، تفصیلی و مشروح درباره ابعاد برنامه عملیاتی ارائه شده ایران صورت گرفت و نمایندگان 6 کشور ابهام‌ها و سوال‌های متعددی درباره برنامه عملیاتی ارائه شده توسط ایران مطرح کردند که به تفصیل پاسخ داده شد. »

وی افزود: « البته بین نگاه های دو طرف فاصله هایی وجود دارد. جمهوری اسلامی ایران چنانچه بارها اعلام کرده است با تاکید بر حقوق مشروع ملت ایران از جمله حق غنی سازی از گفت‌وگو برای همکاری استقبال می کند. دو محور اساسی که در این گفت‌وگوها برای جلب اعتماد ملت ایران بیان شد عبارتند از شناسایی حق غنی سازی و خاتمه دادن به رفتارهایی که نشانه دشمنی با ملت ایران است. بر مبنای این دو محور پیشنهادهایی برای حرکت در مسیر سازنده ارائه کردیم.»

آمریکا، اسرائیل و برخی از متحدان آنها ایران را به داشتن اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای این کشور متهم کرده‌اند. آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا این ادعا را بهانه‌ای برای وضع چندین دور تحریم‌های یکجانبه علیه تهران تبدیل کرده‌اند.

تهران ضمن رد این ادعاها تصریح کرده است به عنوان یکی از امضا کنندگان پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی (ان‌پی‌تی) و یکی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حق غنی‌سازی اورانیوم برای مصارف صلح‌آمیز را برای خود محفوظ می‌داند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها