امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112070
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۴
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان پزشکی قانونی این هفته با ارائه گزارشی اعلام کرد: در چهار ماهه نخست امسال 657 نفر ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان پزشکی قانونی این هفته با ارائه گزارشی اعلام کرد: در چهار ماهه نخست امسال 657 نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات 632 نفر بود، 4 درصد افزایش یافته است.

همچنین، در چهار ماهه ابتدایی امسال 10 هزار و 109 مصدوم حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 2.4 درصد رشد داشته است.

محمد اصابتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، در مورد گزارش پزشکی قانونی درباره حوادث ناشی از کار در کشور، گفت: هر دستگاهی بر اساس نیازمندی‌های خود آمار تهیه می‌کند، برای مثال طبق آمار سال گذشته تأمین اجتماعی، آسیب‌دیدگان ناشی از کار در سال قبل نسبت به سال قبل از آن کاهش یافته است.

مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: آماری که ما بر اساس پرونده‌هایی که به مراجع قضایی ارجاع می‌شود در دست داریم، به اعداد و ارقامی که پزشکی قانونی اعلام می‌‌کند نمی‌رسد و البته از آمار تامین اجتماعی بیشتر است.

وی در مورد دلیل وجود اختلاف آماری بین دستگاه‌ها، گفت: چون آماری که ما در اختیار داریم، شامل همه مشمولان قانون کار و همچنین اتباع خارجی هم است، اما آمار پزشکی قانونی ممکن است افرادی که مشمول قانون نیستند و یا تحت پوشش بیمه نیستند هم جزو آن باشد.

اصابتی ادامه داد: همچنین ممکن است برخی افرادی که آمار آنها به عنوان کشته‌شدگان ناشی از حوادث کار مطرح می‌شود، مرگ آنها به دلیل حوادث کاری نبوده، برای مثال زمانی که یک ساختمان خراب می‌شود و 7 نفر جانشان را از دست می‌دهند که تنها دو نفر آنها کارگر بودند و 5 نفر دیگر همسایه آن ساختمان بودند که ارتباطی با کار نداشتند.

وی گفت: همچنین بر اساس برآوردی که از 5 ماهه نخست امسال داریم، آمار حوادث کار نزدیک به آمار سال گذشته است.

به گزارش فارس، سازمان بین‌المللی کار اخیراً در گزارشی اعلام کرد: رعایت نکردن ایمنی در کار قربانیان بیشتری را در سراسر جهان نسبت به جنگ دارد و هر ساله حدود 2.3 میلیون کارگر از حوادث ناشی از کار و بیماری می‌میرند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها