امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112097
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۱۴
تعداد بازدید: 17
سید محمد علی دادخواه در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره سالم‌سازی ارکان قوه قضاییه گفت: اصولا اشکال نخست ...

سید محمد علی دادخواه در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره سالم‌سازی ارکان قوه قضاییه گفت: اصولا اشکال نخست قوه‌قضاییه عدم توجه به رعایت کامل قانون است. بعضی از موارد کلا ممنوع است ولی بعضی از افراد به آن دست می‌اندازند.

وی افزود: به عنوان نمونه بحث محیط زیست که سلامت کشور و مردم و زندگی افراد جامعه به آن بستگی دارد و از اولویت‌های نخست قانون‌اساسی هم به شمار می‌رود توسط وزارت صنعت و معدن در بسیاری از اوقات نسبت به آلاینده‌های متفاوتی که تهدید مسلم جان و مال افراد است چشم خود را می‌پوشاند و ما شاهد برخورد خیلی جدی از قوه‌قضاییه در این زمینه نیستیم. یا در مورد بنزین‌هایی که مورد تایید استاندارهای جهانی نیست دولت باید پاسخگو باشد.

این وکیل دادگستری ادامه داد: بنابراین مهمترین مساله برای قوه‌قضاییه قانونگرایی است. نباید در قوه ‌قضاییه تبعیض وجود داشته باشد. از همین رو اولین نکته برای سلامت ارکان قوه‌قضاییه سلامت درونی قوه و سالم سازی آن است.

وی در خاتمه اظهار داشت: برابر قانون رییس کانون وکلا هم‌تراز دادستان دیوان عالی کشور است و باید کمیسیون ویژه‌ای تشکیل شود تا وکلا بتوانند به صورت آزادانه مشکلاتی را که از نزدیک می‌بینند در قوه‌قضاییه مطرح کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها