امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112140
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۶
تعداد بازدید: 19
«حیان سلیمان»، معاون وزیر اقتصاد سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد: اینکه سوریه به دروازه مبارزه ...

«حیان سلیمان»، معاون وزیر اقتصاد سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد: اینکه سوریه به دروازه مبارزه آمریکا با گروه تروریستی تکفیری «داعش» تبدیل شود، بهانه‌ای برای هدف قرار دادن نقاطی خاص در سوریه است، چون هدف سیاسی و استراتژیک اصلی آمریکا هدف قرار دادن محور مقاومت است که از لبنان و سوریه و عراق تا ایران و روسیه و چین کشیده شده است.

وی افزود: با این حال آمریکا توان مقابله با محور مقاومت را ندارد که هم اکنون در منطقه ریشه دوانده و هر روز موفقیت جدیدی را محقق می‌کند، به همین دلیل نباید به آمریکا اعتماد کنیم، چون اگر آمریکا قابل اعتماد و صادق بود، اقدام به پیاده کرن قطعنامه 2170 شورای امنیت می‌کرد، نه اینکه برای تامین منافع خود و رژیم صهیونیستی منطقه را به سوی نابودی و فنا سوق می‌داد.

معاون وزیر اقتصاد سوریه با بیان اینکه دور از انتظار نیست، آمریکا و غرب در پوشش مبارزه با داعش سوریه را مورد حمله قرار دهند که تاکنون بر تمام توطئه‌های آنها فائق آمده است، گفت: تمام گروه‌های مسلح تروریستی در هر قالب و عنوانی بازوهای آمریکا در منطقه به شمار می‌آیند و از حیث دیدگاه و مشرب و عملکرد هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

سلیمان گفت: آمریکا از زمانی‌که نئو محافظه‌کاران در این کشور روی کار آمدند، به شکلی اساسی بر این مقوله تکیه کرد که هر کشوری که روسیه تسلط پیدا کند، بر کانون و مرکز جهان تسلط پیدا کرده است، از اینجا بود که نزاع برسر منابع طبیعی پس از بحران اقتصادی که جهان را درگیر خود کرده بود، آغاز شد و آمریکا تلاش کرد، با تکیه بر منابع منطقه و بهره برداری از آنها نیازهای خود را بر طرف کند و به مقابله با بحران خویش بپردازد، اما با صخره سخت روسیه و ائتلاف آن با ایران مواجه شد تا برای غلبه بر این ائتلاف و تحقق اهداف خود در منطقه سوریه را قربانی کند.

معاون وزیر اقتصاد سوریه با بیان اینکه کنفرانس‌هایی که در عرصه بین المللی تحت عنوان مبارزه با داعش در حال برگزاری هستند، در گفتار خود صادق نمی‌باشند، گفت: هیچ یک از این کنفرانس‌ها بدون روسیه و ایران و سوریه راه به جایی نخواهند برد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها