امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11228
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سعید جلیلی سه‌شنبه شب در جمع اقشار مختلف مردم در مسجد امام حسن عسکری (ع) با بیان اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سعید جلیلی سه‌شنبه شب در جمع اقشار مختلف مردم در مسجد امام حسن عسکری (ع) با بیان اینکه 50 سال است که ملت ما یک باور قرآنی را تجربه می‌کند اظهار کرد: نیم قرن است که تجربه موفق لبیک به ندای خداوند و پیامبرش را داریم و امروز آنچه باور قرآنی ما بوده در تجربه هم عینیت پیدا کرده و هنر امام راحل این بود که فقه جواهری را به درون جامعه آورد و ظرفیت عظیمی را آزاد کرد.

وی افزود: این باور قرآنی به صورت شجره طیبه‌ای کاشته شد و روز به روز تنومندتر شد و امروز ما در سایه آن قرار داریم؛ شجره طیبه‌ای که ظرفیت‌های بزرگ ملت ما را آزاد کرد.

کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه هر روز در همه صحنه‌ها نگاه و رویکرد قرآنی ملت ایران به شکل‌های موفق تجربه شد خاطرنشان کرد: این تجربه باید در همه عرصه‌های اقتصادی و سیاسی هم به منصه ظهور برسد.

وی ادامه داد: تجربه اقتدار و ایستادگی نظام در برابر تهدیدات و تجربه ارائه یک الگوی حکومتی نوین به جهانیان در اختیار ملت ایران است و امروز در مرحله‌ای دیگر از روند پرشتاب انقلاب قرار داریم و باید گامی جدید در راستای اعتلای اسلام برداریم و آن گام تمدن‌سازی اسلامی است.

جلیلی با تاکید بر اینکه با فقه شیعی می‌توان تمدنی غنی را برپا کرد عنوان داشت: بخشی از تمدن به صنعت و ابزار بستگی دارد اما بخش دیگری که حقیقت آن را تشکیل می‌دهد و در متن زندگی، جامعه و حکومت قرار دارد فرهنگی است که بر تمدن حاکم خواهد شد و تمدن اسلامی در همین ویژگی با دیگر تمدن‌ها دارای تفاوت و تمایز است.

کاندیدای ریاست جمهوری تصریح کرد: فرهنگ‌سازی تمدن اسلامی بر‌عهده حوزه‌های علمیه است و بدون تعامل تنگاتنگ دولت و حوزه علمیه نمی‌توان به این مهم دست یافت، اگر حوزه و دولت در یک تعامل نهادینه و مستمر قرار گیرند می‌توانند نوید تمدن اسلامی را به جهانیان بدهند.

وی با بیان اینکه زمانی می‌توان عدالت را در اندیشه دینی محقق ساخت که درک صحیحی از معرفت دینی داشته باشیم گفت: وقتی این اندیشه محقق می‌شود که التزام به فقه و فقاهت و در راس آنها ولایت فقیه به طور کامل وجود داشته باشد.

کاندیدای ریاست جمهوری با اشاره به هشدار امام راحل در مورد کسانی که اسلام منهای روحانیت را دنبال می‌کردند ابراز کرد: ایشان همواره از فرزندان انقلابی خویش می‌خواستند که به فکر تبیین چارچوب‌های اسلامی باشند زیرا تنها این فرهنگ می‌تواند اهداف متعالی را رقم بزند.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان ایران به صراحت اعلام می‌کنند که امروز قدرت ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای قابل انکار نیست گفت: ایران نه تنها یک قدرت منطقه‌ای بلکه یک نیروی هماورد با ابرقدرت‌ها در صحنه‌های بین المللی است و این مهم در سایه اندیشه دینی و ملتی معتقد حاصل شده است.

جلیلی با اشاره به اتمام سوخت هسته‌ای رآکتور هسته‌ای دانشگاه تهران در خردادماه سال 88 بیان داشت: در آن زمان نامه‌ای به آژانس نوشتیم و از آنها خواستیم بر اساس حقوق بین المللی ایران سوخت مورد نیاز این مرکز را در اختیار جمهوری اسلامی قرار دهند اما آنها گمان می‌کردند این نیاز موجب کوتاه آمدن در مقابل خواسته‌ها و زورگویی‌هایشان می‌شود بنابراین خواستار تعلیق همه فعالیت‌های هسته‌ای و خارج شدن اورانیوم غنی شده از ایران شدند ولی ایران به آنها گفت اگر سوخت را در اختیار ما قرار ندهید خودمان تولید خواهیم کرد و آنها به هیچ وجه این گفته را باور نداشتند هرچند اندیشه دینی حاکم بر دانشمندان مسلمان جمهوری اسلامی را به این هدف رساند.

کاندیدای ریاست جمهوری اضافه کرد: امروز معادله هسته‌ای تغییر یافته و دشمنان از ایران می‌خواهند که فقط تولید سوخت 20 درصد را متوقف کند؛ آنچه تولید اقتدار برای ما کرده اندیشه و باور دینی است.
انتهای پیام/78004/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار