امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112293
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۸
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «الجزیره»، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه چهارشنبه (دیروز) همزمان با آغاز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «الجزیره»، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه چهارشنبه (دیروز) همزمان با آغاز فعالیت ائتلاف بین‌المللی مقابله با داعش، ریاست یک نشست امنیتی در کشورش را برای مقابله با تهدیدهای موجود برعهده گرفت.

در این نشست که در قصر ریاست‌جمهوری آنکارا برگزار شد، شماری از مسئولان عالیرتبه ترکیه از جمله «احمد داوود اوغلو» نخست‌وزیر، «نجدت اوزال» رئیس ستاد مشترک ارتش، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه، «افکان آلا» وزیر کشور و «عصمت یلماز» وزیر دفاع حضور داشتند.

نخست‌وزیر ترکیه درباره موضوعات مطرح در این نشست تاکید کرد که مسائلی مانند ایجاد منطقه حائل مرزی در این نشست طرح نشد بلکه به طور کلی خطرات امنیتی موجود برای ترکیه و اندیشیدن تدابیر لازم برای آن در مرحله آتی مورد بررسی قرار گرفت.

به اعتقاد کارشناسان برگزاری این نشست در شرایط کنونی سوالاتی و تناقضاتی را ایجاد می‌کند. آنکارا از یک سو اعلام می‌کند که در هیچ عملیات نظامی علیه داعش در کشورهای همسایه شرکت نمی‌کند از سوی دیگر از تبعات امنیتی و سیاسی عملیات علیه داعش و ورود آوارگان از طریق مرزها به ترکیه ابراز نگرانی می‌کند.

منابع سیاسی می‌گویند اگر ترکیه ناکزیر به ایجاد منطقه حائل مرزی با سوریه و عراق کند، این امر را خواهد خواست که این مسئله تحت نظارت ائتلاف بین‌المللی صورت گیرد و شامل قانون پرواز ممنوع شود.

همزمان با آغاز کار ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش، ترکیه تدابیر امنیتی در مرزهای مشترک خود با سوریه و عراق را تشدید کرده استو تاکنون ده‌ها فرد مشکوک را از ورود به ترکیه باز داشته و آنها را به کشورهایشان بازگردانده است و این مسئله بیانگر نگرانی آنکارا از هرگونه مقابله احتمالی ناخواسته با داعش است.
انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار