امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112304
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۸
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سنای آمریکا روز پنج‌شنبه با طرح درخواستی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور این کشور برای گسترش برنامه تسلیح و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سنای آمریکا روز پنج‌شنبه با طرح درخواستی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور این کشور برای گسترش برنامه تسلیح و آموزش مخالفان سوریه موافقت کرد.

پیش از این مجلس نمایندگان نیز که اکثریتی جمهوری‌خواه دارد، با این طرح موافقت کرده بود و از همین رو تقریبا مشخص بود که سنا با اکثریت دموکرات، به سادگی با این طرح موافقت می‌کند.

اوباما دو هفته قبل طی نطقی تلویزیونی از طرحی رونمایی کرد که می‌گوید هدف از آن «تضعیف و نهایتا نابودی» داعش، قدرتمندترین گروه تروریستی فعال در سوریه و عراق است. ارسال گسترده تسلیحات به سوریه و آموزش گسترده مخالفان نظام این کشور در خاک سوریه و همچنین در کشورهای خارجی از جمله سوریه، از اصلی‌ترین بندهای «راهبرد» رئیس‌جمهور آمریکا است.

سنای آمریکا طرح پیشنهادی اوباما را با 78 رأی مثبت در برابر 22 رأی مخالف، تصویب کرد. بر اساس این طرح، قرار است مخالفانی که واشنگتن آن‌ها را «میانه‌رو» می‌خواند، بیش از پیش تقویت شوند.

در روزهای اخیر انتقادات زیادی از این طرح مطرح شده و بسیاری از کارشناسان و حتی برخی اعضای کنگره تأکید کرده‌اند که در سوریه تقریبا هیچ مخالف میانه‌رویی وجود ندارد و حتی در صورت وجود چنین نیروهایی که میانه‌رو باشند و در عین حال سلاح به دست گیرند، نبود مدیریت مناسب میان آن‌ها، نهایتا به انتقال تسلیحات به داعش یا دیگر گروه‌های تروریستی نظیر «جبهه‌النصره» منجر می‌شود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار