امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112371
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۸
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، کنگره آمریکا روز پنج‌شنبه همزمان با حضور «پترو پروشنکو» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، کنگره آمریکا روز پنج‌شنبه همزمان با حضور «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور آمریکا در واشنگتن،متعهد شد تا در تازه ترین دور از کمک های خود به دولت اوکراین برای مقابله با استقلال طلبان هوادار شرق اوکراین،  53 میلیون به دولت «کی یف» کمک کند.
مقامات ارشد دولت اوباما اعلام کرده اند که کمک جدید آمریکا شامل 46 میلیون دلار برای تقویت امنیت اوکراین در مبارزه با استقلال طلبان شرق اوکراین است و 7 میلیون دلار دیگر نیز صرف کمک هایی می شود که آمریکا آن را انساندوستانه می داند.
این بسته جدید کمکی آمریکا در حالی معرفی شده است که پروشنکو برای دیدار با «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و برگزاری نشست با اعضای کنگره به واشنگتن سفر کرده است.
طبق این گزارش، رئیس جمهور اوکراین یک سخنرانی احساسی در کنگره آمریکا انجام داد تا حمایت های بیشتری را برای مقابله با استقلال طلبان کشورش جلب کند و خواستار کمک کشنده و غیرکشنده شد و گفت که کشورش به حمایت های سیاسی بیشتری از سوی جامعه جهانی نیاز دارد.
وی گفت که به تجهیزات نظامی، هم کشنده و هم غیرکشنده نیاز دارند.
غرب به ویژه آمریکا، روسیه را متهم کرده اند که به ناآرامی ها در شرق اوکراین دامن زده است و حتی تحریم هایی را علیه مسکو تحمیل کرده اند و روسیه تمامی این اتهامات را رد کرده است و امروز «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه تأکید کرد که غرب با تحریم روسیه، اصول اساسی سازمان تجارت جهانی را نادیده می گیرد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها