امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11241
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۲
تعداد بازدید: 214
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام مجید حیدری‌فرد در هشتمین همایش اساتید تفسیر سطوح عالی حوزه با اشاره به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام مجید حیدری‌فرد در هشتمین همایش اساتید تفسیر سطوح عالی حوزه با اشاره به اهداف تشکیل مجمع عالی تفسیر اظهار داشت:‌ یکی از اهداف تشکیل این مجمع زمینه سازی برای توسعه تفسیر قرآن در حوزه‌های علمیه سراسر کشور بوده است.

وی بیان داشت: یکی از دغدغه‌های ما مهجوریت زدایی از قرآن بوده و به دنبال این هستیم تدریس تفسیر قرآن به صورت نظام مندی انجام شود.

وی با بیان اینکه آیت الله جوادی آملی قرآن را ام الکتاب می‌خواند اضافه کرد:‌ برای گسترش تفسیر قرآن نیاز به تشکیل مجمع عالی تفسیر احساس می‌شد و با نظارت آیات عظام صافی گلپایگانی،‌ مکارم شیرازی،‌ سبحانی و مصباح یزدی مجمع عالی تفسیر شکل گرفت و اساسنامه آن نیز به مراجع ارائه شد.

حیدری با اشاره به اهداف تاسیس مجمع عالی تفسیر گفت:‌ هدف دیگر تاسیس مجمع پرورش نیروهای انسانی،‌ پژوهشگران و مبلغان برای به کارگیری در داخل و خارج کشور بوده است.

عضو شورای منتخب اساتید تفسیر قرآن حوزه علمیه قم با اشاره به لزوم برگزاری گفت‌وگوهای قرآنی گفت:‌ از اهداف دیگر تشکیل مجمع ایجاد زمینه‌های مناسب برای گفت‌وگوهای علمی و کرسی‌های آزاد اندیشی بوده است.

وی اضافه کرد:‌ سازماندهی دروس تفسیر در حوزه علمیه قم و حمایت از اساتید قرآنی از دیگر اهداف تشکیل مجمع عالی تفسیر بوده است.

حیدری‌فرد رسمیت بخشیدن به درس تفسیر قرآن در حوزه علمیه قم را هدف دیگر تشکیل مجمع دانست و افزود:‌ درس تفسیر قرآن در گذشته از دروس جنبی حوزه علمیه بوده است‌ اما در سال جاری حوزه در پایه هفت و هشت به عنوان درس رسمی ارائه شد.

وی اضافه کرد:‌ در سال آینده نیز درس تفسیر قرآن در پایه‌های 9 و 10 به عنوان درس رسمی ارائه خواهد شد.

عضو شورای منتخب اساتید تفسیر قم با اشاره به لزوم برقراری ارتباط با نهادهای هنری اظهار داشت:‌ از اهداف تشکیل مجمع عالی تفسیر برقراری ارتباط با نهادهای مختلف هنری و صدا و سیما است. صدا و سیما برای نظارت بر سریال‌های ماه رمضان به دنبال علمایی است که آشنا به هنر باشند.

وی اضافه کرد:‌ از دیگر اهداف تشکیل مجمع ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی و نیز برگزاری همایش‌های قرآنی است.

حیدری‌فرد مجمع عالی تفسیر قرآن به دنبال پشتیبانی از فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور از جمله دانشگاه‌ها و به دنبال ایجاد کانون‌های تفسیر است.
انتهای پیام/2258/و30
برچسب ها:
آخرین اخبار