امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112433
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۸
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  سی‌و‌ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مقطع شکوفه‌ها امروز پنج‌شنبه 27

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  سی‌و‌ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مقطع شکوفه‌ها امروز پنج‌شنبه 27 شهریور‌ماه 1393 با برگزاری رقابت خواهران به پایان می‌رسد.

در این دوره از رقابت‌ها شاهد تغییر در زمان و مکان برگزاری مسابقات بودیم که به نظر می‌رسد این تغییرات رضایت شرکت‌کنندگان و اساتید قرآن کریم را به همراه داشته است.

تغییرات بوجود آمده در مسابقات شکوفه‌ها اتفاقی مهم و قابل تقدیر است

«رحیم خاکی» داور رشته لحن این دوره از مسابقات در بخش پسران در گفت‌وگو با فارس این تغییرات را تغییراتی مهم در مسابقات شکوفه‌ها بیان کرد و گفت: امسال مسابقات شکوفه‌ها از نظر زمان برگزاری از زمستان به تابستان منتقل و رقابت‌ها در محیطی زیبا و با امکانات تفریحی مناسب برای بچه‌ها برگزار می‌شود. این تغییرات اتفاقی مهم در مسابقات شکوفه‌ها است که می‌تواند سبب شکل‌گیری دوستی‌های بیشتر و تبادل اطلاعات در مسابقات شود که شایسته تقدیر است.

باید ابعاد مختلف مسابقات شکوفه‌ها بررسی شود

وی گروه سنی شکوفه‌ها را پشتوانه نسل قاریان و حافظان کشور دانست و گفت: این بچه‌ها آینده‌سازان تلاوت و حفظ قرآن کشور هستند که باید ابعاد مختلف رقابت در گروه سنی آنان بررسی و رعایت شود. امسال سازمان اوقاف در این راستا گام‌های با ارزشی برداشته و امیدوارم این کار در سال‌های آینده هم تداوم داشته باشد.

خاکی با اشاره به ظهور پدیده‌های قرآنی در مسابقات امسال گفت: امسال در جریان برگزاری مسابقات شاهد ظهور پدیده‌های درخشان در تلاوت قرآن کریم بودیم که امیدوارم با پرورش این استعداد‌ها در آینده آنان را به عنوان الگو‌های قرآنی معرفی کنیم.

ضرورت بازنگری در آیین‌نامه مسابقات شکوفه‌ها

داور رشته لحن مسابقات شکوفه‌ها از ضرورت بازنگری آیین‌نامه این مسابقات خبر داد و گفت: باید آیین‌نامه این رقابت‌ها مورد بازنگری قرار گرفته و در طراحی فرم‌های داوری بروز‌تر عمل کنیم. همچنین با بررسی ابعاد فنی مسابقات و حذف و اضافه کردن برخی آیتم‌ها در راستای ارتقای مسابقات شکوفه‌ها گام برداشت.

می‌توان تا حدودی برخی موضوعات مسابقه را به تلاوت مجلسی نزدیک کرد

خاکی در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه آیا می‌توان با اعمال تغییر در آیین‌نامه مسابقات روند رقابت‌ها را به سمت مجلسی‌خوانی هدایت کرد گفت: تلاوت در مجلس با مسابقه کاملاً متفاوت است و قالب این دو موضوع را نمی‌توان یکی کرد اما می‌توان تا حدودی برخی موضوعات مسابقه را به تلاوت مجلسی نزدیک کرد.

انتهای پیام/ م.ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها