امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11245
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۲
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین مظفر معاون نظارت مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز مجلس به قرائت ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین مظفر معاون نظارت مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز مجلس به قرائت گزارش این معاونت در مورد عملکرد سال نخست دوره نهم مجلس شورای اسلامی پرداخت.

وی در بخشی از سخنانش گفت:‌ معاونت نظارت 53 قانون در سال نخست مجلس نهم به رئیس‌جمهور ابلاغ کرد که پنج فقره در مهلت قانونی و 26 فقره با تأخیر توسط رئیس‌ جمهور ابلاغ شد.

به گفته مظفر 19 قانون هم به علت اتمام فرصت رئیس ‌جمهور توسط رئیس ‌مجلس ابلاغ شد.

معاون نظارت مجلس ادامه داد: در فعالیت سال نخست مجلس 4 هزار و 943 تذکر به رئیس‌جمهور و وزرای کابینه از سوی نمایندگان داده شد که در این بین رئیس‌ جمهور بیشترین و وزیر اطلاعات کمترین تذکرات را گرفتند.

وی اضافه کرد: همچنین 718 فقره در خصوص مغایرت مصوبات دولت با قوانین بررسی شده که همه یا بخشی از 193 فقره آن مغایر با قانون شناخته شد.

مظفر اظهار داشت: در فعالیت سال نخست دوره نهم مجلس حضور مسئولان اجرایی کشور در مجلس در مقایسه با سال نخست دوره هشتم 6 برابر شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار