امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112462
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۸
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گلپایگان، پیرحسین کولیوند ظهر امروز در آیین بهره‌برداری و افتتاح پایگاه امداد و نجات بین شهری شهدای

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گلپایگان، پیرحسین کولیوند ظهر امروز در آیین بهره‌برداری و افتتاح پایگاه امداد و نجات بین شهری شهدای شهرستان گلپایگان، به آرم جمعیت هلال‌احمر که در سینه امدادگران نقش بسته اشاره و اظهار کرد: این آرم سبب آرامش مردم بوده و باید خدماتی که لایق مردم و ارزشمند به آنان است ارائه دهیم و در این راستا از نظر نیروی انسانی باید تعداد امدادگران را ارتقا و امکانات و تجهیزات به روز را در مراکز مستقر کنیم.

وی با بیان اینکه آمبولانس و تجهیزات در جمعیت هلال احمر 30 درصد افزایش یافته است، افزود: در برنامه امدادرسانی تابستان این جمعیت به صورت شبانه‌روزی فعالیت داشته و یکی از اهدافی که پیگیر آن هستیم، تقویت ناوگان امداد هوایی است که در رأس قرار دارد.

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در حال حاضر 500 پایگاه امدادی در کشور فعالیت دارد، تصریح کرد: در طرح تابستانی و ملی به یک هزار و 500 پایگاه افزایش می‌یابد و بیش از 10 هزار نفر فعال در این‌ پایگاه‌ها امدادرسانی به حادثه دیدگان را برعهده دارند.

وی ادامه داد: تعداد آموزش دیدگان تخصصی جمعیت هلال احمر بیش از 40 هزار نفر و اعضای داوطلب و جوانان این جمعیت حدود 2 میلیون نفر هستند.

کولیوند با بیان اینکه استان اصفهان یکی از پرحادثه‌ترین جاده‌های کشور محسوب می‌شود، گفت: اساس مأموریت‌های هلال احمر بر چهار محور استوار است و پیشگیری، آمادگی، پاسخگویی و ریکاوری از جمله اهداف و مأموریت‌های جمعیت هلال احمر به شمار می‌رود که امید داریم بتوانیم در راستای اهداف فوق خدمات ویژه به حادثه‌دیدگان طبیعی و غیرطبیعی را سرلوحه ارائه دهیم.

وی در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری پیرامون اطمینان مردم به رئیس سازمان جمعیت هلال احمر کشور اضافه کرد: مردم باید مطمئن شوند کمک‌های مادی، معنوی و داوطلبی که به جمعیت صورت می‌گیرد، در کجا و چگونه صرف می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه نجات یک نفس همانند نجات دادن تمامی افراد جامعه است، افزود: خدمات جمعیت هلال‌ احمر به دلیل گستردگی باید به گونه‌ای باشد که همه مردم در آن دخیل بوده و در فرآیند آن حضور مستمر آحاد جامعه نمایان باشد، بدیهی است به منظور خدمات‌رسانی مطلوب سرعت در امداد رسانی و کیفیت بالا از جمله پارامترهای این جمعیت است.

کولیوند با بیان اینکه الگوهای ما شهدا جانبازان و ایثارگران هستند، افزود: در نظام اسلامی باید به گونه‌ای باشد که مردم با دیدن امدادگران یاد شهدا را زنده کنند؛ یعنی رفتار و عملکرد ما باید به شیوه ای باشد که عزیزان ما در هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی داشتند.

انتهای پیام/63012/ش30/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها